Czwartek 26 maja 2022r. 
REKLAMA

Pożar poddasza przy ul. Kaszubskiej w Szczecinie [GALERIA, FILM] (akt. 3)

Data publikacji: 2018-10-01 20:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:21
Pożar poddasza przy ul. Kaszubskiej w Szczecinie
 

Pożar budynku przy ul. Kaszubskiej w Szczecinie w nocy został ugaszony przez straż pożarną. Mieszkańcy, którzy opuścili zagrożony budynek, noc spędzili w mieszkaniach u rodziny lub znajomych albo nocowali w hotelach zapewnionych przez miasto.

***

Wcześniejsza informacja

Zwiększyła się liczba jednostek akcji gaśniczej budynku przy ul. Kaszubskiej w Szczecinie, gdzie w poniedziałek (1 października) około godziny 20. na poddaszu kamienicy wybuchł pożar.

Jak informuje Tomasz Kubiak rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, w akcji gaśniczej bierze udział juz 17 jednostek ratowniczo gaśniczych.

Udało się opanować sytuację w okolicznych budynkach. Płonie nadal budynek o numerze adresowym nr. 3.

-  Do tej pory z płonącego budynku i budynków sąsiednich ewakuowano około 80 osób. Ustalenie faktycznej ilości osób ewakuowanych nie jest możliwe z uwagi na bliskość Galerii Kaskada w której mogą przebywać mieszkańcy kamienic - mówi Tomasz Kubiak

Na miejscu są przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, sztabu kryzysowego wojewody i służby prezydenta miasta. Dla ewakuowanych podstawiono autobusy miejskie, w których mogą się oni schronić. Po ugaszeniu pożaru na teren pogorzeliska i pobliskich budynków wejdą funkcjonariusze i biegli z zakresu budownictwa by stwierdzić czy konstrukcje budynków w wyniku pożaru nie zostały uszkodzone i nadają się do zamieszkania oraz stwierdzą czy jeszcze tej nocy mieszkańcy będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

***

Ewakuowani mieszkańcy kamienicy, w której wybuchł pożar, a także lokatorzy z kamienicy stojącej obok, nie wrócą na noc do swoich domów - poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej Tomasz Kubiak. Zostali oni przewiezieni autobusami miejskimi do hoteli - wyjaśnił.

Mirosław WINCONEK

Film: Piotr NOWICKI

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jedna z wersji ...
2018-10-02 11:51:16
A moze Ktos z Wieziennego Aresztu, bedac "na spacerowniku" wyrzucil przez Mur...cos z nie-do-palek ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA