poniedziałek, 17 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Oświadczenie po wielkim pożarze

Oświadczenie po wielkim pożarze

Oświadczenie po wielkim pożarze
Data publikacji: 2018-09-21 09:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:55
Wywietleń: 2781 352225

Po pożarze zakładu przetwarzania sprzętu elektronicznego na ul. Pomorskiej w Szczecinie spółka Tom Elektrorecycling odpowiedzialna za ten zakład wydała oświadczenie, w którym przeczytamy m.in.:

„Prowadzony przez nas zakład posiada wszelkie niezbędne decyzje i pozwolenia, a najwyższy standard zgodności z przepisami w zakresie ochrony środowiska potwierdzany jest rokrocznymi, rygorystycznymi i obowiązkowymi dla tego rodzaju zakładów kontrolami właściwych organów ochrony środowiska. Ze zdemontowanego w zakładzie sprzętu pozyskujemy cenne surowce, które następnie sprzedawane są naszym kontrahentom. Niestety dzisiaj, tj. 20 września 2018r. najprawdopodobniej na skutek samozapłonu wynajętej przez spółkę maszyny do rozdrabniania surowców, doszło do pożaru, który z urządzenia szybko przeniósł się na przygotowane do sprzedaży towary oraz czekający na demontaż sprzęt AGD”

I dalej: „Chcielibyśmy jednoznacznie podkreślić, że zaistniałej sytuacji nie należy utożsamiać z nagłaśnianymi medialnie w ostatnim czasie pożarami składowisk odpadów, bowiem w przypadku naszej spółki spaleniu nie uległy problematyczne, wymagające kosztownej utylizacji odpady, lecz surowce, mające istotną wartość handlową. Straciliśmy również maszyny i urządzenia służące ich dalszemu pozyskiwaniu”.

Cała treść oświadczenia

(as)

Fot. Internauta

Komentarze

" !!!! " ale się tego nawdychałeś.
.
2018-09-21 17:40:05
!!!!
Wielka mi afera na całe miasto.A jak od dziesiątek lat codziennie około 50-100 tyś palaczy papierochów legalnie truje siebie i inne osoby w tym dzieci biernym paleniem to jakoś problemow nie ma.Zbierzcie tych wszystkich palaczy w jedno miejsce to taki smog będziecie mieć codziennie.Na przysankach komunikacji miejskiej jest ZAKAZ palenia papierosow na całej długości ,wiekszość palaczy pali sobie gdzie chce trując przy okazji inne osoby biernie ,slużby nie reagują, żadnych mandatow, nic ale weź tylko piwo otwórz to nagle się pojawią dyskoteka !PAPIEROSY-LEGLNA ŚMIERĆ DO KUPIENIA WSZĘDZIE KTORA ZABIJA KAŻDEGO OPAMIEAJCIE SIĘ W KONCU,Rak juz czeka na palaczy szkoda ze dopiero po 20-30 latach palenia a nie szybciej beda robic pod siebie w szpitalu lub w kostnicy;-(
2018-09-21 15:51:47
daje do myslenia..
"... na skutek samozapłonu wynajętej przez spółkę maszyny do rozdrabniania surowców..."
2018-09-21 15:05:41
Police sanatorium
Przecież to katastrofa ekologiczna jechałem wczoraj do i z Międzyzdrojów w godzinach nocnych na wysokości lotniska Dąbie musiałem włączyć przeciwmgielne i dusząc się czarnym dymem ledwo dojechałem nad Odrę.Od Wolina na północ było już czyste ale to przez wiatr.Z małymi przerwami całe miasto zadymione nawet w Policach było dosyć mocno czuć paloną smołe czy diabli wiedzą co.
2018-09-21 14:37:23
ja
Ile się nawdychaliśmy tylko my wiemy cała noc z głowy :((
2018-09-21 13:29:43
Ale o co chodzi
Maszyna, która się zapaliła nie była nasza, tylko wynajęta. Czyli pożar, który powstał od tej maszyny nie był naszą winą. Czyli nie mamy za co przepraszać. Przypomina mi się Senator Stokłosa, który obecnego na sali oponenta zwyzywał bo jego oczyszczalnia odbierała gówna, które produkował on i jego rodzina, a ten śmiał być przeciwko niemu. TOM bezpłatnie odbiera od mieszkańców Szczecina stary sprzęt AGD, a Wy na TOM-a rękę podnosicie? A może TOM pochwali się ile ton śmiecia AGD przywozi z Niemiec, a ile odbiera od Szczecinian? Oczywiście to pierwszy pożar w firmie Tom Elektrorecycling Sp. z o.o. Wcześniejsze miały miejsce w której firmie? TOM Sp. z o.o., TOM Sprzęt Elektryczny czy TOM Organizacja Odzysku? Oczywiście one nie mają absolutnie żadnego związku z firmą Tom Elektrorecycling Sp. z o.o.
2018-09-21 13:16:39
ubawiony oświadczeniem
Do zobaczenia za 4 lata. Strażak
2018-09-21 12:20:38
Zdziwiony
Dwa lata rządów PiS i wszyscy maja wszelkie niezbędne pozwolenia
2018-09-21 11:31:14
ojejej
Biedna firma, maszyny się spaliły i barak. A może jakieś słowo PRZEPRASZAM wobec mieszkańców miasta którzy musieli wdychać toksyczne smrody przez kilkanaście godzin? Kto w ogóle zezwolil na prowadzenie takiej działalności w obrębie miasta? Proszę mi tylko nie mówić że utylizacja złomu jest nieszkodiwa, bo jak widać na tym przykładzie, przy niezachowaniu środków ostrożności może wywrzeć negatywny skutek zdrowotny na setki tysięcy ludzi! Oby się nie okazało że ten pożar spowoduje w niedalekiej przyszłości wzrost zachorowań na nowotwory czy inne choroby układu oddechowego.
2018-09-21 10:52:15
W okresie rządów PO wszyscy mieli "wszelkie niezbędne decyzje i pozwolenia".
.
2018-09-21 10:25:32
tobago
Mają pecha trzeci taki pożar w ostatnich latach. To na pewno przykry zbieg okoliczności. Najważniejsze, że właściciele mają dobre samopoczucie. I wolne miejsce na kolejne odpady, wszak kasa musi się zgadzać. Koszy społeczne i uczciwość jest dla frajerów.
2018-09-21 10:23:10
.tom won
Bajki lubią, ale dzieci. Kto zapłaci za pracę tylu strażaków i za to, że na drugim końcu Szczecina nie można było pójść na spacer, ani otwierać okien?!?!
2018-09-21 10:16:10
icek
Szef firmy bał się podpisać oświadczenie? Dlatego że jest w nim nieprawda? Ponoć nie zapaliła się maszyna.. Btw, jakieś przepraszam..?
2018-09-21 10:04:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie