Czwartek, 30 maja 2024 r. 
REKLAMA

Pożar budynku socjalnego

Data publikacji: 07 lutego 2016 r. 13:59
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:43
Pożar budynku socjalnego
 

W sobotę około g. 22. ogień pojawił się w budynku socjalnym w Klępczewie (gm. Świdwin). Z pożarem przez trzy godziny walczyły zastępy strażaków z JRG PSP Świdwin oraz OSP: Brzeżno, Sławoborze , Lekowo. Zarzewie ognia było w pomieszczeniu z piecem co.

W gronie trzynaściorga osób poszkodowanych w zdarzeniu znalazło się czworo dzieci. Wszyscy znaleźli schronienie w budynku zlikwidowanej szkoły oraz u osób bliskich. Na miejscu był wójt gminy Świdwin Kazimierz Lechocki i pracownicy socjalni z GOPS-u. Ludzie mają zapewnione posiłki.

Przyczyny pożaru badali policjanci i specjaliści z zakresu pożarnictwa. Niestety, należy stwierdzić, że w kotłowni panował ogólny bałagan. Nieoficjalnie dało się słyszeć, że był tam zapas styropianu przeznaczonego na prace remontowe.

Obiekt był zbudowany blisko czterdzieści lat temu na potrzeby administracyjne miejscowego PGR-u. Po jego likwidacji zakwaterowano w nim rodziny eksmitowane z innych domów. Wszyscy mieszkańcy korzystali ze wsparcia GOPS-u. Jedna z mieszkanek powiedziała, że był to już kolejny przypadek pożaru – wszystkie na szczęście były natychmiast ugaszone.

W poniedziałek wójt Kazimierz Lechocki poweźmie decyzje w kwestii odbudowy obiektu.

Tekst i fot. (cz.b.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mrr
2016-02-08 09:59:04
ludziom bardzo wspolczuje tragedii, ale nie da sie nie zauwazyc, ze ludzie biedni, zyjacy z pomocy panstwa, a ilosc anten z pewna cyfrowa telewizja pokazuje ze otrzymywane pieniadze przeznaczali nie konieczne na podstawowe potrezby zyciowe.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA