Poniedziałek, 02 października 2023 r. 
22 szczecin
REKLAMA

Powstanie warszawskie na dworcach kolejki

Data publikacji: 31 lipca 2016 r. 21:29
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Powstanie warszawskie na dworcach kolejki
 

Strzelanina na dworcach, wybuchy granatów, trupy niemieckich żołnierzy oraz piosenki wojenne - tak wyglądała dzisiejsza (niedziela 31 bm.) podróż kolejką wąskotorową na trasie Pogorzelica - Rewal.

To właśnie na rewalskim dworcu o godz.17 odbyła się inscenizacja z okazji 72. rocznicy Powstania Warszawskiego w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznych 14. Pułku Piechoty i Armii WP „Nałęcz" z Trzebiatowa pod dowództwem Jerzego Nowaka. Przyznać trzeba, że pokaz wyglądał okazale, a trup słał się gęsto. Nic dziwnego, że po pokazie długo trwały oklaski, a niemieccy żołnierze pojechali dalej pociągiem razem z turystami.

Tekst i fot.: M. KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

stary
2016-08-04 18:25:47
Ludzie co wy tu wypisujecie!!!Nie wolno zapomnieć o tym Powstaniu to ze młodzi nic o tym nie wiedza to smutne,czepiacie się jak na polaka przystało,jedz jeden z drugim przewijać niemcow,twoja stara dobrze zarobi na wysługiwaniu się,żenada.Wiesz jeden z drugim co to REKONSTRUKCJA.
jam
2016-08-01 22:36:28
Czytam i oczom nie wierzę. -, młodziez na wakacjach mogła coś o powstaniu sie dowiedziec, tylko dlaczego poprzez trupy i nienawiśc oraz niemieckie fatałaszki?-Że co proszę - a co mieli pokemony faszystów zbierać. To właśnie zobaczyli krew śmierć. Co niemieckie fatałaszki fo-pa ? To powstańcy z samurajami walczyli co? -turystów i widzów nachalnie zmuszac do ogladania najazdu niemieckiego okupanta i zabawy w wojenkę, czego to miało nauczyć. ano miało to nauczyć i tych co nie wiedzą i przypomnieć tym co wiedzą o najeździe niemieckiego okupanta właśnie. Jeżeli chodzi o poprawność polityczną jest ona bliska do tuszowania i wypaczania historii. Może właśnie zamysł był taki aby w ten sposób pokazać tej młodzieży na wakacjach .że wolność kosztuje wiele . Hm domyślam się .ze komentujący to nie byli wśród oklaskujących.
grupa dekonstrukcji
2016-08-01 14:07:50
jesli miała to byc lekcja historii to chyba dla organizatorów, aby turystów i widzów nachalnie zmuszac do ogladania najazdu niemieckiego okupanta i zabawy w wojenkę, czego to miało nauczyć? ano tego że nie trzeba historii znac by ją pokazywac!, a szkoda, młodziez na wakacjach mogła coś o powstaniu sie dowiedziec, tylko dlaczego poprzez trupy i nienawiśc oraz niemieckie fatałaszki? organizator poszedł na łatwizne , a grh Nałęcz powinna sobie raczej zrobić urlop i odrobić lecje
czyt
2016-07-31 23:49:03
a te trupy to oczywiście rozrywka dla pokolenia idiotów
czyt
2016-07-31 23:47:48
co za kretynizm.....
Quistorp
2016-07-31 23:34:12
Jakoś to trzeba było uczcić! Ale w tak prymitywny sposób? Przecież dowódca ( chyba miał stopień !Podać nazwisko dowódcy , bez jego stopnia służbowego, jest dyshonorem dla żołnierza Najjaśniejszej)W. Sz. Panie Redaktorze. o rekonstrukcji , tu wcale nie ma mowy. Rosyjski Uaz/Gaz, , mimo ,że przykryty plandeką, nie zastąpi "Iltisa", popularnie zwanego "kibelwagen'em". ( a jest jeden taki egzemplarz w Policach!!)A wyszło pokazywanie mody udanej kolekcji mundurów Hugo Boss'a, w kontraście "cywilbanda" namiastki mundurów młodych zapalonych odważnych żołnierzy . Pokazano , nie bohaterstwo, nawet nie tragizm , a śmieszność. Za scenariusz , a na pewno taki był odpowiada swoim konspektem ów "dowódca" bez stopnia. Chyba harcerz? Jeśli tam było wpisane; strzelanka, zabijanka, i upadanka, To znaczy, ze zrobiono profanacje z tego bliskiego każdemu Polakowi zdarzeniu historycznym.. To smutne. Nie byłem , nie widziałem , ale taki przekaz odebrałem. Do kochanego cenzora. Zlituj się , i nie czytaj tego co tu wypłakałem. Inni czytelnicy , nawet nie mają ochoty wypisywać się. Machają ręką. Brak komentarzy, też jest komentarzem.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA