Czwartek, 30 maja 2024 r. 
REKLAMA

Powstaną strefy aktywności

Data publikacji: 02 listopada 2018 r. 08:44
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:24
Powstaną strefy aktywności
 

Szczecińskie Strefy Aktywności powstaną przy pięciu szczecińskich szkołach. Miasto ogłosiło przetarg i szuka wykonawcy, który zrealizuje to przedsięwzięcie. Termin nadsyłania ofert mija 14 listopada.

Inwestycja obejmuje budowę małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym. Takie strefy aktywności powstaną przy Szkołach Podstawowych nr 28, 42, 51 i 74 oraz przy Zespole Szkół Sportowych przy ul. Małopolskiej.

Każda strefa składać się będzie z: zewnętrznej siłowni plenerowej, strefy relaksu wyposażonej w stoły do gry w szachy i ławki parkowe,  placu zabaw o charakterze sprawnościowym, przestrzeni street workout, w której znajdą się urządzenia treningowe opracowane przez gimnastyków (certyfikowane, bezpieczne, dostosowane do wieku użytkowników). Strefy znajdujące się przy szkołach podstawowych dostosowane będą dla osób niepełnosprawnych. Projekt obejmuje również przygotowanie aplikacji treningowej na smartfony.

Szczecińskie Strefy Aktywności mają być ogólnodostępne i dostosowane dla osób w różnym wieku i różnym poziomie sprawności fizycznej. Urządzenia powstałe w ramach strefy street workout umożliwią m.in. trening kalisteniki.

Na zrealizowanie inwestycji przyszły wykonawca będzie miał 80 dni od momentu podpisania umowy.

(a)

Fot. UM

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Aaa
2018-11-02 10:05:04
Przy szkole 51 to na pierwszym miejscu przysłony się porządne oświetlenie. Dzieciaki brną w totalnych ciemnościach. Kadra zarządzająca przychodzi i wychodzi kiedy jest widno, a reszta po omacku po rozwalających się schodkach. Może ktoś się w końcu zainteresuje tym tematem.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA