Środa 17 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Powstaną siłownie zewnętrzne. Dębostrów i Drogoradz z grantami

Data publikacji: 2022-08-06 19:14
Ostatnia aktualizacja: 2022-08-07 10:54
Powstaną siłownie zewnętrzne. Dębostrów i Drogoradz z grantami
Umowy z polickimi sołectwami zostały podpisane w Dębostrowie. Fot. Agnieszka SPIRYDOWICZ  

Dwa sołectwa z gminy Police – Dębostrów i Drogoradz – otrzymały granty sołeckie. Pozwolą im na urządzenie miejsc do aktywności fizycznej dla swoich mieszkańców. Każde z tych sołectw ma na ten cel 15 tysięcy złotych z budżetu województwa zachodniopomorskiego. Plenerowe siłownie mają być gotowe jeszcze w tym roku – być może mieszkańcy będą mogli z nich korzystać tej jesieni, a może nawet pod koniec lata.

Jakie to będą urządzenia?

– To będzie siłownia „trzy w jednym” – zapowiada Stefania Skrucha, sołtys Drogoradza. – Czyli jedno urządzenie z trzema stanowiskami do różnych ćwiczeń. Mieszkańcy na pewno będą z tego chętnie korzystali. Cieszę się, że się nam udało zdobyć ten grant. Dzięki bardzo dobrej współpracy z radą sołecką oraz mieszkańcami udaje się nam naprawdę dużo zrobić, na przykład sami wyłożyliśmy kostką brukową (gmina przekazała materiał z rozbiórki – red.) miejsce do tańczenia, wyremontowaliśmy świetlicę.

– Za około 15 tysięcy postawimy tu siłownię zewnętrzną – mówi Eliza Tomczak, sołtys Dębostrowa. – Będą w niej urządzenia do ćwiczeń dla młodzieży i dla seniorów. Mamy już tutaj kilka urządzeń, zostaną przeniesione, chcemy zaprojektować na nowo całą tę przestrzeń rekreacyjną.

O granty ubiegało się ponad 400 sołectw

Dębostrów i Drogoradz to dwa z 250 zachodniopomorskich sołectw, które w tej edycji tego programu dostały granty. Ubiegało się o nie ponad 400. W tym roku grant jest wyższy o 5 tysięcy złotych – jego maksymalna wartość wynosi więc 15 tysięcy złotych.

– Wiem, że dzięki takim małym dotacjom, które udzielamy, rok po roku nasze sołectwa pięknieją, lepiej się integrują – mówił podczas podpisywania umów z polickimi sołectwami Olgierd Geblewicz, marszałek województwa. – Bardzo się cieszymy, że tam, gdzie jest silny lider – a tutaj widzę dwie silne liderki – naprawdę te miejscowości tętnią życiem. Mam takie poczucie, że im jesteśmy bogatsi, tym mamy piękniejsze domy, tylko płoty coraz wyższe. I dzięki takim osobom, jak te panie, te płoty trochę przewracamy i powodujemy, że ludziom chce się działać wspólnie.

Marszałek tłumaczył też, że jedna gmina mogła wygrać nie więcej niż dwa granty. Chodzi o to, aby mogły one trafić do każdej. Choć sam też przyznał, że to nie do końca sprawiedliwe, bo jest na przykład w województwie gmina, w której jest ponad 30 sołectw, a jest i taka, która ma ich tylko 4. Police mają ich 12. W całym województwie jest ich prawie 1800.

– Dlatego jedno sołectwo nie może więcej niż dwa razy z rzędu dostać tego typu grantu – mówił marszałek. – Dzisiaj mogę powiedzieć, że jest już mało sołectw, które nie skorzystały z tej formy wsparcia. ©℗

Agnieszka SPIRYDOWICZ

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A Osoby starsze...
2022-08-08 10:28:57
Czyli Dziadek z Babcia, tez tam beda mogly Se po-trenowac... czy to tylko bedzie Sprzet dla Zawodowcow i Kulturystow ?/!!
;)
2022-08-07 10:34:45
Dobrze, że nie biblioteczki osiedlowe, bo obecność tego pana po lewej źle by wróżyła ;)
klemens
2022-08-07 10:00:48
absurdalne wydawanie pieniędzy na bzdury . Diakun , bycie burmistrzem nie zwalnia od myślenia .
toi
2022-08-07 07:52:43
władek zdjęć nie robi swym chińskim aparacikiem???
Jojo
2022-08-06 21:57:42
Zobaczcie jak wydajemy wasze pieniądze, to jest nasz pomysł na autopromocję, przez nas realizowany, i nikt nie powie nam że to kpina, bo mamy certyfikaty 🤪

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA