Sobota 15 maja 2021r. 

Powstało Pionierskie Centrum Usług Społecznych w Koszalinie

Data publikacji: 2020-07-10 15:18
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-20 13:44
Powstało Pionierskie Centrum Usług Społecznych w Koszalinie
 

Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, przekazała symboliczny czek na utworzenie Centrum Usług Społecznych w Koszalinie. Jednostka organizacyjna pomocy społecznej będzie pierwszym beneficjentem w kraju.

Deklaracja ze strony rządu Zjednoczonej Prawicy, która została złożona w koszalińskiej delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, opiewa na kwotę 2,4 mln zł. To pokłosie wejścia w życie ustawy z inicjatywy prezydenta RP Andrzeja Dudy. Pozwala ona skupić różnego rodzaju usługi społeczne w jednym centrum lokalnym. W kraju ma powstać 30 ośrodków z łącznym budżetem 100 mln zł.

- To wsparcie dla seniorów, rodzin z małymi dziećmi i działań wolontariatu - mówiła szefowa resortu o zadaniach tego typu placówek.

Obok Marleny Maląg w spotkaniu uczestniczyli politycy Prawa i Sprawiedliwości: wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w resorcie środowiska Małgorzata Golińska, poseł Czesław Hoc i wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz. Miejscowy ratusz reprezentował wiceprezydent Andrzej Kierzek.

- Przed laty panował pogląd, że z usług społecznych korzysta najbiedniejsza część społeczeństwa, ale dziś ich wachlarz jest na tyle szeroki, że mogą one angażować wszystkich mieszkańców - stwierdził Paweł Szefernaker.

Nie tylko o nowym Centrum Usług Społecznych w Koszalinie była mowa. Wszystko z powodu utrzymującego się stanu epidemii koronawirusa w kraju. Rząd ogłosił wydłużenie o kolejne dwa tygodnie zasiłku opiekuńczego nad dziećmi do lat ośmiu dla rodziców. Obowiązuje do 26 lipca włącznie. Marlena Maląg przypomniała też, że do Zachodniopomorskiego trafiło ponad 4 miliardy złotych na ochronę miejsc pracy. ©℗

(m)

Fot. ZUW Szczecin

Na zdjęciu: Czek w otoczeniu polityków partii rządzącej odebrał Andrzej Kierzek, zastępca prezydenta Koszalina.

Komentarze

Jakub
2020-07-10 17:55:17
Bardzo się cieszymy, ale czy aby Koszalin nie jest dla Szczecina jak Neapol dla Lombardii we Włoszech. Pytam dla kolegi.
Jakub
2020-07-10 17:41:54
Nasza hipoteza: Koszalin jest dla Szczecina jak Neapol dla Lombardii we Włoszech. Patoli narodowo-hejtowskiej bez wdzięczności dziękujemy, ale rzeczowe komentarze mile widziane.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ