wtorek, 11 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Powstało Pionierskie Centrum Usług Społecznych w Koszalinie

Powstało Pionierskie Centrum Usług Społecznych w Koszalinie

Powstało Pionierskie Centrum Usług Społecznych w Koszalinie
Data publikacji: 2020-07-10 15:18
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-20 13:44
Wywietleń: 463 464174

Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, przekazała symboliczny czek na utworzenie Centrum Usług Społecznych w Koszalinie. Jednostka organizacyjna pomocy społecznej będzie pierwszym beneficjentem w kraju.

Deklaracja ze strony rządu Zjednoczonej Prawicy, która została złożona w koszalińskiej delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, opiewa na kwotę 2,4 mln zł. To pokłosie wejścia w życie ustawy z inicjatywy prezydenta RP Andrzeja Dudy. Pozwala ona skupić różnego rodzaju usługi społeczne w jednym centrum lokalnym. W kraju ma powstać 30 ośrodków z łącznym budżetem 100 mln zł.

- To wsparcie dla seniorów, rodzin z małymi dziećmi i działań wolontariatu - mówiła szefowa resortu o zadaniach tego typu placówek.

Obok Marleny Maląg w spotkaniu uczestniczyli politycy Prawa i Sprawiedliwości: wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w resorcie środowiska Małgorzata Golińska, poseł Czesław Hoc i wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz. Miejscowy ratusz reprezentował wiceprezydent Andrzej Kierzek.

- Przed laty panował pogląd, że z usług społecznych korzysta najbiedniejsza część społeczeństwa, ale dziś ich wachlarz jest na tyle szeroki, że mogą one angażować wszystkich mieszkańców - stwierdził Paweł Szefernaker.

Nie tylko o nowym Centrum Usług Społecznych w Koszalinie była mowa. Wszystko z powodu utrzymującego się stanu epidemii koronawirusa w kraju. Rząd ogłosił wydłużenie o kolejne dwa tygodnie zasiłku opiekuńczego nad dziećmi do lat ośmiu dla rodziców. Obowiązuje do 26 lipca włącznie. Marlena Maląg przypomniała też, że do Zachodniopomorskiego trafiło ponad 4 miliardy złotych na ochronę miejsc pracy. ©℗

(m)

Fot. ZUW Szczecin

Na zdjęciu: Czek w otoczeniu polityków partii rządzącej odebrał Andrzej Kierzek, zastępca prezydenta Koszalina.

Komentarze

Jakub
Bardzo się cieszymy, ale czy aby Koszalin nie jest dla Szczecina jak Neapol dla Lombardii we Włoszech. Pytam dla kolegi.
2020-07-10 17:55:17
Jakub
Nasza hipoteza: Koszalin jest dla Szczecina jak Neapol dla Lombardii we Włoszech. Patoli narodowo-hejtowskiej bez wdzięczności dziękujemy, ale rzeczowe komentarze mile widziane.
2020-07-10 17:41:54

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie