Środa, 29 marca 2023 r. 
9 szczecin
REKLAMA

Powstała enklawa zieleni nad Jelenim Stawem

Data publikacji: 09 kwietnia 2018 r. 11:38
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:07
Powstała enklawa zieleni nad Jelenim Stawem
 

Była pogadanka o sposobie sadzenia roślin, mnóstwo ludzi i wreszcie - ponad setka dzikich róż w barwnych odmianach. W weekend mieszkańcy Kijewa stworzyli nad Jelenim Stawem nową enklawę zieleni.

- To wydarzenie było sukcesem frekwencyjnym i cieszyło się wielkim zainteresowaniem naszej społeczności – oceniają przedstawiciele Stowarzyszenia Kocham Kijewo, którzy wspólnie z Zakładem Usług Komunalnych utworzyli przy Jelenim Stawem nową enklawę zieleni. Pracownicy Wydziału Lasów Miejskich wcześniej przygotowali mieszkańcom teren, który w sobotę obsadzony został dzikimi różami.

Była to doskonała okazja do integracji mieszkańców. Na spotkanie, które zakończyło się ogniskiem, mógł przyjść każdy. Wszyscy również mogli wziąć udział w sadzeniu roślin. Z grabkami, haczkami i innymi narzędziami zjawiło się ponad 50 osób. Oprócz kilku odmian dzikich róż uczestnicy akcji wsadzili do ziemi winobluszcz pięciolistkowy czy jarząb pospolity.

- Miejsca pod nasadzenia przygotowaliśmy dla mieszkańców parę dni wcześniej. Misy wypełniliśmy nawozem i żyzną glebą. Niebawem wykonamy jeszcze drewniany płotek, który ogrodzi teren. Docelowo płotek opleciony będzie posadzonym winobluszczem pospolitym – opowiada Izabela Grzana z lasów miejskich ZUK. – Dobór roślin nie był przypadkowy, wszystkie posadzone są roślinami miododajnymi. Ma to sprawić, że pojawi się w naszym mieście więcej owadów zapylających - dopowiada.

(k)

Fot. ZUK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Apolonia
2018-04-09 18:28:55
Dobra inicjatywa. Kiedyś było o wiele więcej róż w Szczecinie. Przydałoby się więcej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA