środa, 26 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Powstaje osiedle. Ostatnie wolne mieszkania do wynajęcia

Powstaje osiedle. Ostatnie wolne mieszkania do wynajęcia

Powstaje osiedle. Ostatnie wolne mieszkania do wynajęcia
Data publikacji: 2018-12-26 08:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:28
Wywietleń: 4275 368505

Na terenach byłego Fortu Prusy powstaje kolejny etap osiedla, realizowanego przez TBS Prawobrzeże. Inwestycja jest już na zaawansowanym etapie. Choć do zakończenia budowy zostało jeszcze pół roku, prawie wszystkie mieszkania są już wynajęte. 

Osiedle w historycznym zakątku Szczecina – w rejonie ulic Kusocińskiego – Sowińskiego – Głowackiego. Będą to trzy budynki trzy- i czteropiętrowe usytuowane na działce o powierzchni ponad 7 tys. m kw. W sumie znajdzie się w nich 95 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ponad 5 tys. m kw. oraz trzy lokale usługowe. Średni metraż mieszkania to 53 m kw.

– W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie chodników, alejek, ławek, placu zabaw dla dzieci i miejsc parkingowych. Na terenie osiedla zasadzonych będzie 56 drzew ozdobnych i 163 krzewów. Mieszkania będą oddawane w standardzie pod klucz, co oznacza, że po stronie lokatora będzie tylko wniesienie mebli – informuje Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa.

Mieszkania parterowe będą miały dostęp do ogródków, a każde mieszkanie powyżej parteru będzie wyposażone w balkon lub taras. 

– Obecnie we wszystkich budynkach zakończono już stan surowy, trwa montaż okien, instalacji, kładzione są tynki i cementowe podłoża pod posadzki. W trakcie jest szpachlowanie ścian i roboty elewacyjne – dodaje Tomasz Klek. – Inwestycja położona jest na terenie objętym ochroną konserwatorską w zakresie historycznej struktury przestrzennej. Z tego względu dwa istniejące narożne budynki ceglane poddane są kompleksowej renowacji i adaptacji na trzy lokale użytkowe. Aktualnie zakończono w nich pokrycie dachu i izolacje fundamentów. W trakcie wykonywane są instalacje elektryczne i sanitarne oraz podłoża pod posadzki. 

Ukończenie całej inwestycji i oddanie mieszkań zaplanowane jest na czerwiec 2019 r. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlane Ciroko ze Szczecina. Planowany koszt zadania wynosi ok. 29 mln zł. Budowa osiedla jest finansowana z Banku Gospodarstwa Krajowego, wpłat partycypantów i środków gminy Szczecin. 

* * *

Trwa jeszcze nabór na mieszkania. Wolnych zostało już tylko ok. 20 lokali. Zainteresowani mogą się zgłaszać. Więcej informacji dla zainteresowanych ofertą w Agencji Mieszkaniowej Miasta przy al. Wojska Polskiego 55 lub na stronie amm.szczecin.eu.

(p)

Fot. TBS Prawobrzeże

Powstaje osiedle. Ostatnie wolne mieszkania do wynajęcia Powstaje osiedle. Ostatnie wolne mieszkania do wynajęcia Powstaje osiedle. Ostatnie wolne mieszkania do wynajęcia Powstaje osiedle. Ostatnie wolne mieszkania do wynajęcia Powstaje osiedle. Ostatnie wolne mieszkania do wynajęcia

Komentarze

Wawrzek
Bez odbudowy przemysłu w niedługim czasie w Szczecinie będą mieszkania tylko dla Marszałkowiczów, Wojewodziców, Starościców - głównie jako kamieniczników dla Studentów i młodych małżeństw. Ludzie! tu trzeba pilnie budować mieszkania.
2018-12-27 13:44:18
oooo
Tych wolnych mieszkań będzie w Szczecinie coraz więcej, bo kto może to wyjeżdża
2018-12-26 21:40:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie