Poniedziałek 08 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Powroty tramwajów i letnie rozkłady [GALERIA]

Data publikacji: 2022-06-26 16:34
Ostatnia aktualizacja: 2022-06-27 12:34
Powroty tramwajów i letnie rozkłady
Tramwaje linii 11 (na zdjęciu) i 5 od poniedziałku 26 bm. znikną z pl. Żołnierza Polskiego, powarcając na swoje stałe trasy przez pl. Rodła, a zamiast nich ponownie pojawią się tu „jedynki" na swej trasie do pętli Potulicka. Fot. Mirosław WINCONEK  

Wakacje i urlopy to czas tradycyjnych już zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Szczecinie. Część linii autobusowych ZDiTM zawiesza na dwa miesiące, a innych linii jeżdżą według letnich rozkładów. Nie inaczej będzie od poniedziałku, 27 czerwca. Te korekty zbiegną się dokładnie z kolejnym generalnym przemeblowaniem siatki połączeń tramwajowych wraz z postępami prac i ich kończeniem przez ZUE S.A. przy przebudowie torowisk. A to m.in. oznacza, że tramwaje linii 1, 5 i 11 powrócą na stale trasy przez pl. Szeregów, pl. Grunwaldzki, ul. Piłsudskiego po oddaniu do użytku infrastruktury w rejonie pl. Rodła. Do nowej pętli Niebuszewo przy ul. Orzeszkowej zaś wydłużona zostanie trasa składów linii „3".

Do 31 sierpnia br. ZDiTM zawiesza kursowanie autobusów na liniach 98, 109, 110 i 908 (transport na żądanie). Na liniach 111, 222, 223, 227 i 904 obowiązywać będą rozkłady jazdy dla okresu wolnego od nauki w szkołach. Na linii 103 w dni powszednie autobusy będzie obowiązywać letni rozkład (z likwidacją podjazdów pod filię SP8 w Policach) bez zmiany częstotliwości ich kursowania. Na linii 61 łączcąej lewobrzeże z Podjuchami w dni powszednie też autobusy będą jeździć według letniego rozkładu z tą samą częstotliwością kursów co zwykle. Na linii 65 nie będą wykonywane z kolei kursy na skróconej trasie Turkusowa – Osiedle Bukowe (częstotliwość na całej trasie będzie wynosiła 20 minut). Na linii 66 w dni powszednie również autobusy kursować mają według letniego rozkładu z wszystkimi kursami wykonywanymi do pętli „Podjuchy Dworzec” (bez wydłużeń do pętli „Klucz”).

Jeśli chodzi o tramwaje, to  „jedynki” z pętli przy ul. Szafera pojadą już nie do Pomorzan, ale do pętli Potulicka  - jak zawsze - placami Szarych Szeregów i Grunwaldzkim w ul. Piłsudskiego do pl. Rodła i dalej przez ul. Matejki, pl. Hołdu Pruskiego, pl. Żołnierza Polskiego i Bramę Portową. Z kolei „piątki" znów kursować zaczną do stoczni ul. Jagiellońską al. Piastów i dalej tak jak „jedynki" do rozjazdu z ul. Matejki. Na stałą trasę wrócą również tramwaje linii 11, tj. Ludowa – pl. Rodła – Pomorzany.

Tramwaje linii 2 od pl. Żołnierza Polskiego pojadą al. Wyzwolenia do pl. Rodła i po nawrocie z ulic Piłsudskiego i Matejki przez pl. Hołdu Pruskiego/pl. Żołnierza Polskiego w kierunku Bramy Portowej i do pętli Turkusowa. Częściowo zmienią trasę „szóstki” na Gocław – ul. Jana z Kolna – ul. Wyszyńskiego – Brama Portowa – plac Rodła (z nawrotem przez pl. Hołdu Pruskiego). Podobnie „10” Gumieńce – Brama Portowa – pl. Rodła (powrót przez pl. Hołdu Pruskiego) i kursować będą tylko w dni powszednie w godzinach szczytu z częstotliwością co 12-24 minut. Natomiast „trójki" już bez manwerowania na rondzie Giedroycia dojeżdżać będą nowymi torami aż do nowej pętli przy dawnym dworcu Niebuszewo.

Na Pomorzany wrócą także dwunastki. Pojadą trasą okólną od pl. Rodła, przez pl. Hołdu Pruskiego, pl. Żołnierza Polskiego i z powrotem do pl. Rodła , a następnie przez ul. Piłsudskiego aż do al. Piastów i na Pomorzany.

Na nowo w części wytyczoną trasę obsłużą nadto autobusy linii 812 od ul. Niemcewicza do pl. Rodła trasą: ul. Kołłątaja – rondo Giedroycia – al. Wyzwolenia – pl. Rodła – al. Piłsudskiego – pl. Grunwaldzki – ul. Rayskiego – al. Wyzwolenia – ul. Ofiar Oświęcimia – ul. Staszica – rondo Giedroycia – ul. Kołłątaja (nawrót na rondzie Sybiraków). ©℗

Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zawrót głowy
2022-06-27 11:29:43
przy tak częstych zmianach i niedopracowanych tras każdej linii spada wykorzystanie mocy przewozowej.
Heheszek
2022-06-27 09:50:32
Widać że w ZDiTM oraz ludziki od transportu miejskiego w Urzedzie Miasta nie mają pojęcia o planowaniu tras i rozkładów jazdy. Mogliby trochę posłuchać opinii pasażerów i spróbować usprawnić połączenia. Ale co tam. Ważne że coś zrobione i premia będzie. Prosty przykład to linia 9. Zmiana rozkładu jazdy która polegała tylko na zlikwidowaniu jednego zjazdu do zajezdni z petli Głębokie ( nie pamiętam tylko o której to było godzinie), reszta bez zmian. Ale rozkład jakby co to zmieniony.
Szczecinianka
2022-06-27 08:27:11
Jak można było skierować na Głębokie tylko jedną linię i to w okresie wakacyjnym?! Dla to albo złośliwość albo skrajna głupota!!!
Shoffeq
2022-06-26 22:34:40
Dlaczego ktoś zostawił tylko linie 9 do Głębokiego w sezonie a 1 dał do Zawadzkiego,to jakieś nieporozumienie
Bulwary
2022-06-26 22:31:58
Najważniejsze że będą 2 autobusy dla bulwarowej patologii która o własnych siłach nie potrafi dojść na Wyszyńskiego
północne Gumieńce
2022-06-26 18:10:59
wakacyjny rozkład jazdy 10 to jakaś kpina, tylko dla jakichś urzędasów - olano zupełnie tych, którzy pracują np. 9-17 albo 10 - 18
Qqq
2022-06-26 17:07:48
Jaki to mądry wymyśli żeby w lato Lini nr. 1 jeździła na trasie Potulicka a OS. Zawadzkiego jak takie upały

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA