piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Powrót Krokusowej Rewolucji

Powrót Krokusowej Rewolucji [GALERIA, FILM]

Powrót Krokusowej Rewolucji
Data publikacji: 2019-10-19 13:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-19 19:15
Wywietleń: 1624 423211

Dziesięć tysięcy krokusowych cebul posadzili w sobotę mieszkańcy Szczecina. Wiosną na Wałach Chrobrego oczy spacerowiczów cieszyć będą fioletowe szafranowe dywany.

W sobotniej akcji udział wzięli wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2, członkowie szkolnego koła wolontariatu Humanus, Stowarzyszenie Bezpartyjni Pomorze Zachodnie oraz dziennikarze "Kuriera".

– Jestem bardzo dumna z Krokusowej Rewolucji. Uważam, że już osiągnęłam swój cel, który miałam na samym początku. Mam nadzieję, że wszyscy już wiedzą, aby wiosną w mieście podziwiać krokusy – mówiła Maria Myśliwiec, pomysłodawczyni akcji i członkini Stowarzyszenia Bezpartyjni Pomorza Zachodnie.

Angażujemy się w każdą działalność charytatywną, która ma miejsce w Szczecinie – dodała Teresa Bindas ze szkolnego koła wolontariatu Humanus Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej. – W zeszłym roku również wzięliśmy udział w Krokusowej rewolucji. Sadziliśmy szafranowe serce na placu Tobruckim.

Oprócz wspólnej pracy dla zielonego Szczecina wręczone zostały również nagrody w konkursie fotograficznym „Krokusy za krokusy”. Pierwsze miejsce przyznano fotografii Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie. Tuż za ich pracą uplasował się kadr pana Artura. Trzecie, również bardzo ważne miejsce, otrzymało zdjęcie pani Kingi.

Laureaci mieli dostać 300, 200 i 100 cebulek. Jednak Sylwiusz Mołodecki z Zielonych Ogrodów zrobił niespodziankę - zwycięzcy otrzymali 500, 300 i 200 cebulek. Hotel Radisson Blu tradycyjnie już nagrodził najlepszych, którzy otrzymali zaproszenia na rodzinną kolację w restauracji Europa. Nagrodę publiczności – aparat cyfrowy ufundowany przez Zielone Ogrody – zdobyła pani Alina. Przypomnijmy, że jej zdjęcie zdobyło 54 proc. głosów.

- To już drugi raz kiedy biorę udział w konkursie. Pierwszym razem udało mi się wygrać i zdobyłem pierwsze miejsce. Cebulki posadzę na działce swojej i rodziców – mówił pan Artur, laureat 2. miejsca.

- Uważam, że trzeba promować i nagradzać ludzi, którzy robią coś dla innych i upiększają miasto – mówił Sylwiusz Mołodecki. - Akcja się rozwija, widzimy ile ludzi tutaj przyszło. Nikt ich nie zmuszał, nikt im nie zapłacił. Robią to z własnej woli. Wiosną zobaczą efekty swojej pracy.

Fundatorem cebul jest Stowarzyszenie Bezpartyjni Pomorze Zachodnie, które od drugiej edycji bierze udział w Krokusowej Rewolucji.

Karolina Nawrocka

Film: Adrian Bednarski

Fot. Dariusz Gorajski

WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII!

Powrót Krokusowej Rewolucji Powrót Krokusowej Rewolucji Powrót Krokusowej Rewolucji Powrót Krokusowej Rewolucji Powrót Krokusowej Rewolucji Powrót Krokusowej Rewolucji Powrót Krokusowej Rewolucji

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie