piątek, 02 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Powierzchowne pucowanie

Powierzchowne pucowanie

Powierzchowne pucowanie
Data publikacji: 2015-12-22 12:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 900 68401

W ub. czwartek odbyły się rocznicowe uroczystości przez Pomnikiem Wolności na placu Solidarności. Przed przyjazdem prezydenta Polski mieliśmy namiastkę czasów PRL-u, kiedy to przed przyjazdem „pierwszego” malowano nawet trawę.

Przed Bramą Królewską pojawili się ludzie z dmuchawami, którzy usunęli każdy listek oraz piasek. Nie pomyślano jednak by wymienić dziurawe płyty chodnikowe, w których po każdym deszczu stoi woda. Nie przeszkodziło to jednak by namalować czerwone przerywane linie, które wyznaczają szlak turystyczny.

Przed uroczystościami dokończono budowę murka otaczającego muzeum. Prace prowadzono w zbyt niskiej temperaturze i już dziś pierwsze płyty odpadają, co widać na zdjęciu. Inne płyty są w różnych odcieniach, ale to jakoś Muzeum Narodowemu nie przeszkadza. Drzwi do szafki są krzywe, co widać gołym okiem. Prezydent Polski składał wieńce przed pamiątkową płytą, której nikt nie wyczyścił. Z drugiej strony jest ona zielona od wieloletniej narośli. Po prostu wstyd!

Tekst i fot.: M. KWIATKOWSKI

Powierzchowne pucowanie Powierzchowne pucowanie Powierzchowne pucowanie

Komentarze

jonatan
To jakiś koszmar :(. Dlaczego pan Karwowski jest ciągle dyrektorem Muzeum? Odebrać od budowlańców plac w takim stanie? Zasypano wszystko żwirem, wyeliminowano prawie do zera zieleń, i to ma być kultowe miejsce mające upamiętniać tragiczne przecież chwile w dziejach Szczecina? Poza tym to świetne miejsce dla dzieciaków na deskorolki, komu to przeszkadza, przewodniczącemu Solidarności panu Jurkowi? A kim on jest, że ma tak duży wpływ na wyludnienie tego bunkrowego placu? Smutne to naprawdę :(
2015-12-23 11:25:53
Kombatant
Jaki pan (Karwowski) taaki kram
2015-12-22 14:52:12
SromotnikBezwstydny
Gdyby to były fuszerki po "socrealizmie" - byłoby na kogo zwalić winę... Aliści , to są "dzieła "Solidnosci" więc nie uchodzi... Zresztą , Kornnhaus-Duda nie zwraca na takie drobiazgi uwagi. On ma przed oczami w i z j ę nakresloną mu przez ideologa- Jarosława Ogromnego!!!
2015-12-22 14:50:31

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie