niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Powierzchowne pucowanie

Powierzchowne pucowanie

Powierzchowne pucowanie
Data publikacji: 2015-12-22 12:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 759 68401

W ub. czwartek odbyły się rocznicowe uroczystości przez Pomnikiem Wolności na placu Solidarności. Przed przyjazdem prezydenta Polski mieliśmy namiastkę czasów PRL-u, kiedy to przed przyjazdem „pierwszego” malowano nawet trawę.

Przed Bramą Królewską pojawili się ludzie z dmuchawami, którzy usunęli każdy listek oraz piasek. Nie pomyślano jednak by wymienić dziurawe płyty chodnikowe, w których po każdym deszczu stoi woda. Nie przeszkodziło to jednak by namalować czerwone przerywane linie, które wyznaczają szlak turystyczny.

Przed uroczystościami dokończono budowę murka otaczającego muzeum. Prace prowadzono w zbyt niskiej temperaturze i już dziś pierwsze płyty odpadają, co widać na zdjęciu. Inne płyty są w różnych odcieniach, ale to jakoś Muzeum Narodowemu nie przeszkadza. Drzwi do szafki są krzywe, co widać gołym okiem. Prezydent Polski składał wieńce przed pamiątkową płytą, której nikt nie wyczyścił. Z drugiej strony jest ona zielona od wieloletniej narośli. Po prostu wstyd!

Tekst i fot.: M. KWIATKOWSKI

Powierzchowne pucowanie Powierzchowne pucowanie Powierzchowne pucowanie

Komentarze

jonatan
To jakiś koszmar :(. Dlaczego pan Karwowski jest ciągle dyrektorem Muzeum? Odebrać od budowlańców plac w takim stanie? Zasypano wszystko żwirem, wyeliminowano prawie do zera zieleń, i to ma być kultowe miejsce mające upamiętniać tragiczne przecież chwile w dziejach Szczecina? Poza tym to świetne miejsce dla dzieciaków na deskorolki, komu to przeszkadza, przewodniczącemu Solidarności panu Jurkowi? A kim on jest, że ma tak duży wpływ na wyludnienie tego bunkrowego placu? Smutne to naprawdę :(
2015-12-23 11:25:53
Kombatant
Jaki pan (Karwowski) taaki kram
2015-12-22 14:52:12
SromotnikBezwstydny
Gdyby to były fuszerki po "socrealizmie" - byłoby na kogo zwalić winę... Aliści , to są "dzieła "Solidnosci" więc nie uchodzi... Zresztą , Kornnhaus-Duda nie zwraca na takie drobiazgi uwagi. On ma przed oczami w i z j ę nakresloną mu przez ideologa- Jarosława Ogromnego!!!
2015-12-22 14:50:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie