Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Powierzchowne pucowanie

Data publikacji: 22 grudnia 2015 r. 12:25
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:38
Powierzchowne pucowanie
 

W ub. czwartek odbyły się rocznicowe uroczystości przez Pomnikiem Wolności na placu Solidarności. Przed przyjazdem prezydenta Polski mieliśmy namiastkę czasów PRL-u, kiedy to przed przyjazdem „pierwszego” malowano nawet trawę.

Przed Bramą Królewską pojawili się ludzie z dmuchawami, którzy usunęli każdy listek oraz piasek. Nie pomyślano jednak by wymienić dziurawe płyty chodnikowe, w których po każdym deszczu stoi woda. Nie przeszkodziło to jednak by namalować czerwone przerywane linie, które wyznaczają szlak turystyczny.

Przed uroczystościami dokończono budowę murka otaczającego muzeum. Prace prowadzono w zbyt niskiej temperaturze i już dziś pierwsze płyty odpadają, co widać na zdjęciu. Inne płyty są w różnych odcieniach, ale to jakoś Muzeum Narodowemu nie przeszkadza. Drzwi do szafki są krzywe, co widać gołym okiem. Prezydent Polski składał wieńce przed pamiątkową płytą, której nikt nie wyczyścił. Z drugiej strony jest ona zielona od wieloletniej narośli. Po prostu wstyd!

Tekst i fot.: M. KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jonatan
2015-12-23 11:25:53
To jakiś koszmar :(. Dlaczego pan Karwowski jest ciągle dyrektorem Muzeum? Odebrać od budowlańców plac w takim stanie? Zasypano wszystko żwirem, wyeliminowano prawie do zera zieleń, i to ma być kultowe miejsce mające upamiętniać tragiczne przecież chwile w dziejach Szczecina? Poza tym to świetne miejsce dla dzieciaków na deskorolki, komu to przeszkadza, przewodniczącemu Solidarności panu Jurkowi? A kim on jest, że ma tak duży wpływ na wyludnienie tego bunkrowego placu? Smutne to naprawdę :(
Kombatant
2015-12-22 14:52:12
Jaki pan (Karwowski) taaki kram
SromotnikBezwstydny
2015-12-22 14:50:31
Gdyby to były fuszerki po "socrealizmie" - byłoby na kogo zwalić winę... Aliści , to są "dzieła "Solidnosci" więc nie uchodzi... Zresztą , Kornnhaus-Duda nie zwraca na takie drobiazgi uwagi. On ma przed oczami w i z j ę nakresloną mu przez ideologa- Jarosława Ogromnego!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA