środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Potrącenie rowerzystki

Potrącenie rowerzystki

Potrącenie rowerzystki
Data publikacji: 2017-07-08 20:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:22
Wywietleń: 614 274399

W sobotę - 8 lipca, po godz 18, na przejściu dla pieszych w miejscowości Wicko (gm. Międzyzdroje) motocyklista potrącił rowerzystkę,  mieszkankę Międzyzdrojów.

Kierowca oddalił się z miejsca wypadku pozostawiając na miejscu zdarzenia poszkodowaną i fragmenty uszkodzonego błotnika. Świadek zdarzenia wezwał Pogotowie Ratunkowe i policję. Świadkiem zdarzenia była też mieszkanka Międzyzdrojów, która wracała z Wapnicy rowerem. To ona udzieliła policji informacji o wypadku.

Ranną z wypadku Pogotowie Ratunkowe odwiozło do szpitala.

J. Rogowska

Komentarze

Do pseudoznawców
Pseudoznawcy przepisów ruchu drogowego napisaliście mnóstwo głupot. Żaden rowerzysta nie jest pieszym (nieważne czy z dzieckiem, czy bez)i nie wolno mu jechać po przejściu dla pieszych, z dzieckiem to mu wolno jechać tylko po chodniku. W artykule jest prosto i wyraźnie napisane "rowerzystka na przejściu dla pieszych". Rowerzystka, czyli jechała na rowerze po przejściu dla pieszych, gdyby jechała drogą to by pisało przejeżdżała przez przejście dla pieszych. Wtedy to przejście dla pieszych nie ma znaczenia, bo ona jedzie drogą.
2017-07-10 11:06:42
Mietek
Osoba moze przejezdzac przez przejscie dla pieszych jesli sprawuje kontrole na dziecmi ponizej 10 lat. Dzieci do 10 lat powinny poruszac sie rowerem po chodniku i moga przejezdzac przez przejscia dla pieszych. Kierwca pojazdu mechanicznego jest zobowiazany zachowac szczegolna ostroznosc zblizajac sie do przejscia dla pieszych!!! Proponuje znawcom poczytac aktualny kodeks drogowy. Policja zbyt poblaza potencjalnym zabujcom na motorach czy w samochodach. Niestety Policja ma podobno zakaz scigania motorow ktore lamia prawo w zachodniopomorskim bo w zeszlym roku taki delikwent uciekal policji i doprowadzil do wypadku w ktorym zginal. W tym przypadku sprawdzic monitoring i dowalic najwyzszy wymiar kary, zabrac prawojazdy dozywotnio i zasadzic odszkodowanie poszkodowanej!!!!
2017-07-10 00:07:22
do mądrali poniżej
Gdzie jest napisane, że rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Równie dobrze mogła rower przeprowadzać. Równie dobrze mogła przejeżdżać przez przejście, ale nie w poprzek, czyli jechać przepisowo. Czy mądrale poniżej wzięli te opcje pod uwagę? I jeszcze do tego podpisującego się "Kodeks drogowy". W przypadku gdy przejście dla pieszych jest z przejazdem dla rowerzystów, ci mogą przez te przejście przejeżdżać. Masz wiedzę, że takowego przejazdu tam nie ma? Jeżeli nie masz, to się tak nie naprężaj.
2017-07-09 10:08:56
Olek
Oddalił się z miejsca wypadku - powinien zdrowo za to beknąć.
2017-07-09 09:52:41
sprawiedliwy
A co rowerzystka robiła na przejściu dla pieszych. Ma szczęście , że TIR jej nie przejechał.Sama sobie jest winna
2017-07-09 08:06:15
Kodeks drogowy.
Kodeks drogowy zabrania rowerzystom/rowerzystkom jeździć po przejściu dla pieszych.
2017-07-08 22:29:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy