Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Poszukiwacze przygód w Puszczy Bukowej. 72-latek na starcie biegu [GALERIA]

Data publikacji: 2019-11-09 15:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-11 11:08
Poszukiwacze przygód w Puszczy Bukowej. 72-latek na starcie biegu
 

Blisko dwieście osób wzięło udział w inauguracji Zielonego Punktu Kontrolnego w Puszczy Bukowej. Jego ideą jest przemierzanie terenu na orientację i odnajdowanie punktów kontrolnych.

Puszcza Bukowa to jeden z obszarów leśnych na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. To miejsce upodobali sobie zarówno biegacze, jak i ci, którzy chcą wypocząć w otoczeniu natury. Można tu aktywnie spędzić czas bez telefonu komórkowego i tabletu. W sobotę była taka możliwość, bowiem zainaugurowano w tym miejscu Zielony Punkt Kontrolny. Uczestnicy wzięli udział w biegach na orientację, które miały różny poziom trudności. Wyposażeni w mapy przemierzali las, by odnaleźć w nim konkretne punkty. Jako pierwszy w biegu wystartował pan Władysław – 72-letni biegacz ze Szczecina. Byli też młodsi uczestnicy, których nie odstraszyła niesprzyjająca aura.

Organizatorami wydarzenia było Nadleśnictwo Gryfino, FundacjaENEA oraz Klub Bno.

(p)

Fot. RDLP

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

re: Leśnik
2019-11-11 10:31:16
Pełna zgoda, miałem to samo napisać. Kompletnie nie kumam dlaczego zamknęli te drogi. Szczególnie, że w tę z Bukowego władowali kupę kasy, a wyszła z tego ścieżka rowerowa. Swoją drogą ciekawe ile jeszcze lat będą budować tę drogę ze Zdunowa do Niedźwiedzia. Na razie budowa trwa już trzy lata i końca nie widać, pomimo że prace są dość mocno zaawansowane.
Leśnik
2019-11-09 16:17:51
No cóż, leśnicy z nadleśnictwa Gryfino robią wszystko, aby "ocieplić" swój wizerunek nadszarpnięty wycinkami w Puszczy Bukowej. Ocieplenie - dobry kierunek marketingowy, ale prawdziwych zawodowców nie przekona. Mieszkańca Szczecina przekona czystość w lesie, nie zniszczone leśnym transportem drogi, nie koleiny na dwa metry, nie walające się wiecznie gałęzie i stan przyrody. Aha i nie przekonają kolejne zamknięte dla ruchu drogi np. ta na Kołowo czy na Żelisławiec - jaki sens ma ich zamykanie skoro były otwarte 100 lat? A marketingowo działajcie, próbujcie ,naród na tym skorzysta, ale i tak przy pierwszej nadarzającej się okazji "wypunktuje"...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ