niedziela, 17 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Poszukiwacze przygód w Puszczy Bukowej. 72-latek na starcie biegu

Poszukiwacze przygód w Puszczy Bukowej. 72-latek na starcie biegu [GALERIA]

Poszukiwacze przygód w Puszczy Bukowej. 72-latek na starcie biegu
Data publikacji: 2019-11-09 15:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-11 11:08
Wywietleń: 759 426807

Blisko dwieście osób wzięło udział w inauguracji Zielonego Punktu Kontrolnego w Puszczy Bukowej. Jego ideą jest przemierzanie terenu na orientację i odnajdowanie punktów kontrolnych.

Puszcza Bukowa to jeden z obszarów leśnych na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. To miejsce upodobali sobie zarówno biegacze, jak i ci, którzy chcą wypocząć w otoczeniu natury. Można tu aktywnie spędzić czas bez telefonu komórkowego i tabletu. W sobotę była taka możliwość, bowiem zainaugurowano w tym miejscu Zielony Punkt Kontrolny. Uczestnicy wzięli udział w biegach na orientację, które miały różny poziom trudności. Wyposażeni w mapy przemierzali las, by odnaleźć w nim konkretne punkty. Jako pierwszy w biegu wystartował pan Władysław – 72-letni biegacz ze Szczecina. Byli też młodsi uczestnicy, których nie odstraszyła niesprzyjająca aura.

Organizatorami wydarzenia było Nadleśnictwo Gryfino, FundacjaENEA oraz Klub Bno.

(p)

Fot. RDLP

Poszukiwacze przygód w Puszczy Bukowej. 72-latek na starcie biegu Poszukiwacze przygód w Puszczy Bukowej. 72-latek na starcie biegu Poszukiwacze przygód w Puszczy Bukowej. 72-latek na starcie biegu Poszukiwacze przygód w Puszczy Bukowej. 72-latek na starcie biegu Poszukiwacze przygód w Puszczy Bukowej. 72-latek na starcie biegu Poszukiwacze przygód w Puszczy Bukowej. 72-latek na starcie biegu Poszukiwacze przygód w Puszczy Bukowej. 72-latek na starcie biegu

Komentarze

re: Leśnik
Pełna zgoda, miałem to samo napisać. Kompletnie nie kumam dlaczego zamknęli te drogi. Szczególnie, że w tę z Bukowego władowali kupę kasy, a wyszła z tego ścieżka rowerowa. Swoją drogą ciekawe ile jeszcze lat będą budować tę drogę ze Zdunowa do Niedźwiedzia. Na razie budowa trwa już trzy lata i końca nie widać, pomimo że prace są dość mocno zaawansowane.
2019-11-11 10:31:16
Leśnik
No cóż, leśnicy z nadleśnictwa Gryfino robią wszystko, aby "ocieplić" swój wizerunek nadszarpnięty wycinkami w Puszczy Bukowej. Ocieplenie - dobry kierunek marketingowy, ale prawdziwych zawodowców nie przekona. Mieszkańca Szczecina przekona czystość w lesie, nie zniszczone leśnym transportem drogi, nie koleiny na dwa metry, nie walające się wiecznie gałęzie i stan przyrody. Aha i nie przekonają kolejne zamknięte dla ruchu drogi np. ta na Kołowo czy na Żelisławiec - jaki sens ma ich zamykanie skoro były otwarte 100 lat? A marketingowo działajcie, próbujcie ,naród na tym skorzysta, ale i tak przy pierwszej nadarzającej się okazji "wypunktuje"...
2019-11-09 16:17:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie