niedziela, 07 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Poszukiwacze przygód w Puszczy Bukowej. 72-latek na starcie biegu

Poszukiwacze przygód w Puszczy Bukowej. 72-latek na starcie biegu [GALERIA]

Poszukiwacze przygód w Puszczy Bukowej. 72-latek na starcie biegu
Data publikacji: 2019-11-09 15:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-11 11:08
Wywietleń: 988 426807

Blisko dwieście osób wzięło udział w inauguracji Zielonego Punktu Kontrolnego w Puszczy Bukowej. Jego ideą jest przemierzanie terenu na orientację i odnajdowanie punktów kontrolnych.

Puszcza Bukowa to jeden z obszarów leśnych na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. To miejsce upodobali sobie zarówno biegacze, jak i ci, którzy chcą wypocząć w otoczeniu natury. Można tu aktywnie spędzić czas bez telefonu komórkowego i tabletu. W sobotę była taka możliwość, bowiem zainaugurowano w tym miejscu Zielony Punkt Kontrolny. Uczestnicy wzięli udział w biegach na orientację, które miały różny poziom trudności. Wyposażeni w mapy przemierzali las, by odnaleźć w nim konkretne punkty. Jako pierwszy w biegu wystartował pan Władysław – 72-letni biegacz ze Szczecina. Byli też młodsi uczestnicy, których nie odstraszyła niesprzyjająca aura.

Organizatorami wydarzenia było Nadleśnictwo Gryfino, FundacjaENEA oraz Klub Bno.

(p)

Fot. RDLP

Poszukiwacze przygód w Puszczy Bukowej. 72-latek na starcie biegu Poszukiwacze przygód w Puszczy Bukowej. 72-latek na starcie biegu Poszukiwacze przygód w Puszczy Bukowej. 72-latek na starcie biegu Poszukiwacze przygód w Puszczy Bukowej. 72-latek na starcie biegu Poszukiwacze przygód w Puszczy Bukowej. 72-latek na starcie biegu Poszukiwacze przygód w Puszczy Bukowej. 72-latek na starcie biegu Poszukiwacze przygód w Puszczy Bukowej. 72-latek na starcie biegu

Komentarze

re: Leśnik
Pełna zgoda, miałem to samo napisać. Kompletnie nie kumam dlaczego zamknęli te drogi. Szczególnie, że w tę z Bukowego władowali kupę kasy, a wyszła z tego ścieżka rowerowa. Swoją drogą ciekawe ile jeszcze lat będą budować tę drogę ze Zdunowa do Niedźwiedzia. Na razie budowa trwa już trzy lata i końca nie widać, pomimo że prace są dość mocno zaawansowane.
2019-11-11 10:31:16
Leśnik
No cóż, leśnicy z nadleśnictwa Gryfino robią wszystko, aby "ocieplić" swój wizerunek nadszarpnięty wycinkami w Puszczy Bukowej. Ocieplenie - dobry kierunek marketingowy, ale prawdziwych zawodowców nie przekona. Mieszkańca Szczecina przekona czystość w lesie, nie zniszczone leśnym transportem drogi, nie koleiny na dwa metry, nie walające się wiecznie gałęzie i stan przyrody. Aha i nie przekonają kolejne zamknięte dla ruchu drogi np. ta na Kołowo czy na Żelisławiec - jaki sens ma ich zamykanie skoro były otwarte 100 lat? A marketingowo działajcie, próbujcie ,naród na tym skorzysta, ale i tak przy pierwszej nadarzającej się okazji "wypunktuje"...
2019-11-09 16:17:51

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie