poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Posypały się (koronawirusowe) mandaty

Posypały się (koronawirusowe) mandaty

Posypały się (koronawirusowe) mandaty
Data publikacji: 2020-03-27 16:08
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-30 10:23
Wywietleń: 3948 449171

„Mundurowi zwracają uwagę na osoby grupujące się, przypominając, że obowiązuje zakaz grupowania się więcej niż dwóch osób. Wszyscy Ci, którzy ewidentnie wykazują rażące lekceważenie prawa, muszą liczyć się z konsekwencjami oraz karą grzywny" - przypomina Komenda Miejska Policji w Szczecinie. Informując o pierwszych mandatach nałożonych na osoby nie przestrzegające nowych przepisów porządkowych, jakie obowiązują w całym kraju w związku ze stanem epidemii.

Mowa o mandatach, jakie policja stosuje wobec lekceważących zdrowie swoje oraz innych, czyli nie stosujących się do obostrzeń przepisów porządkowych. Zakazujących wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Do 11 kwietnia włącznie nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi.

- Niestety nie wszyscy tego przestrzegają. Od wczoraj na terenie miasta funkcjonariusze nałożyli mandaty na prawie czterdzieści osób, wobec tych którzy gromadzą się, i za nic mają wprowadzone obostrzenia, a przede wszystkim zdrowie i życie swoje i innych - przekazuje zespół prasowy KMP w Szczecinie. - Dzisiaj w godzinach porannych w centrum Szczecina, policjanci podjęli interwencję wobec trzy i pięcioosobowej grupy mężczyzn, którzy spotkali się, aby skorzystać z pięknej pogody, a przy tym ugasić swoje pragnienie i napić się alkoholu. Niestety tę próbę przerwali mundurowi, którzy zakończyli męskie spotkanie oraz nałożyli mandaty na lekceważących przepisy mężczyzn.

Za KMP przypominamy: „wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Nie należy bagatelizować zagrożenia epidemiologicznego. Pamiętajmy, że tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia".

(an)

Na zdjęciu: Do 11 kwietnia włącznie nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Na tych, co nowych przepisów porządkowych nie przestrzegają, posypały się mandaty.

Fot. policja

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

Komentarze

Brawo dla palantowni
Gonić pałami jak w Chinach.Im szybciej przez to przejdziemy tym szybciej wrzucimy do normalności.
2020-03-29 01:35:37
Kwarantanna
Trzeba coś jeszcze zrobić z ludźmi,ktorzy jak szarańcza lecą do marketów spożywczych typu Netto, Tesco, Biedronka, Lidl, itp. Powinien być zakaz wchodzenia powyzej 10 osób! Co z tego, że są pleksy i wyznaczone linie, jak po sklepie kręci się pełno ludzi,a drzwi sie nie zamykają, ludzie wchodzą i wychodzą... bezmbezmyślność, nieodpowiedzialność i totalny ciemnota ...ludzie!!! Ogarnijcie się!! Nie jestescie niezniszczalni!! Pal licho z Wami, gorzej, że zakazicie innych niewinnych ludzi!
2020-03-28 18:22:39
ech
ulica 2 osoby, Amazon 800 osób
2020-03-28 11:39:17
komentarz
to jest racja glupota ludzi ,ale jak bliska im osoba umrze to beda pretensje ,gdzie sluzba zdrowia
2020-03-28 10:38:20
Xxx
Co tu dużo pisac, wczoraj byłem na ryneczku pogodno i chciałem wejść do mięsnego Spiżarnia i co widzę 5 kobiet w środku jedna od drugiej nie więcej niż pół metra i kupują zawzięcie nie myśląc że zarażają jedna druga a właściciel dla zysku nie przejmuje się zdrowiem klientów, bo po co. Gdzie jest zatem policja czy inne służby które ukróci ta jawna głupotę.
2020-03-28 09:59:31
SromotnikBezwstydny
Polcjanci powinni mieć szczególne uprawnienia w stanie epidemii, tak jak w Indiach-lać kijami .Grzmocić aż zmądrzeją lub padną trupem!!!
2020-03-28 09:49:32
olo
i tęsknię za ZOMO w takiej chwili. szybka akcja i nie ma sie komu poskarżyć
2020-03-27 22:49:38
Raf
Dopóki nie ma wprowadzonego stanu wyjątkowego takie nakazy są wbrew konstytucji więc mandat można użyć jeśli komuś brak papieru toaletowego.
2020-03-27 22:35:56
Pytanie ?
na pętli tramwajowej Gumieńce ul. Kwiatowa już od rana królują pijący różnej maści , żebrząc , ubliżając przy okazji ludziom . Co na to służby miejskie?
2020-03-27 20:29:07
Brawo Policja!
Dużo zdrowia i uważajcie na siebie na patrolach, cała Polska jest Wam wdzięczna!
2020-03-27 20:24:30
Korona
masakra "Dzisiaj widziałam jak na osiedlu dwie kobiety z dzieckiem w wózku rozłożyły sobie kocyk na trawniku i zrobiły piknik . Ręce opadają " I nagle z krzaków wyskoczyła "korona" ;) Dajcie ludziom żyć jak chcą. Nie wszyscy się boją i będą siedzieć w domu - to naturalne.
2020-03-27 19:57:21
A
A niech sobie umieraja tylko pretensje do siebie a nie jak trwoga to do szpitala
2020-03-27 19:54:36
przygłupocaust
To jest wirus, który wykańcza małointeligentnych, którzy nie pojmują istoty zagrożenia - świat po wirusie nie będzie taki sam...... będzie lepszy.
2020-03-27 19:52:53
@jak jest kwalifikacja prawna
rozporządzenie MSWiA, mówi ci to coś trolu?
2020-03-27 19:48:31
masakra
Dzisiaj widziałam jak na osiedlu dwie kobiety z dzieckiem w wózku rozłożyły sobie kocyk na trawniku i zrobiły piknik . Ręce opadają
2020-03-27 18:27:20
Artur
Mam gdzieś kwalifikację prawną w miejscu, gdzie głupota i chęć nachlania się pod chmurką górują nad rozsądkiem i troską o zdrowie jeżeli nie swoje własne, to innych osób.
2020-03-27 18:15:32
@nie ma stanu wyjątkowego
Naprawdę jest dla Ciebie ważniejsza kwalifikacja prawna czynu niż zdrowie i życie ludzkie?
2020-03-27 17:59:39
nie ma stanu wyjątkowego
Jaka jest kwalifikacja prawna takiego czynu?
2020-03-27 17:28:55
Arti
A wojsko na ulice wypuścić i niech gnają niemoty. Potem placz i proszę ratujcie mam dzieci żonę a tak to co mi ten koronawirus zrobi