Poniedziałek, 13 stycznia 2025 r. 
REKLAMA

Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Poziom wody w regionie opada [GALERIA]

Data publikacji: 13 stycznia 2025 r. 15:19
Ostatnia aktualizacja: 13 stycznia 2025 r. 15:29
Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Poziom wody w regionie opada
Wczoraj rano w ZUW odbyło się posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem wojewody, wicewojewodów, służb i inspekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Fot. ZUW  

W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie w poniedziałek rano na polecenie wojewody Adama Rudawskiego odbyło się posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem wicewojewodów, służb i inspekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Tematem przewodnim była obecna sytuacja w regionie związana z warunkami meteorologicznymi.

Poinformowano, że stany alarmowe w poniedziałek (13 stycznia) rano przekroczone były jeszcze na Zalewie Szczecińskim w Wolinie i Trzebieży oraz na Odrze w Gryfinie. Poziom wody cały czas opada.

W Stepnicy z ulicy Rybackiej zeszła już woda. Na ulicy Młynarskiej wciąż występowały podtopienia, ale dało się dotrzeć do zabudowań pojazdami. Woda, która w sobotę wystąpiła z kanału Młyńskiego oraz basenu portowego, w wyniku tzw. cofki, spowodowała podtopienia i zalania w kilku miejscach, w tym na ulicach Młynarskiej, Rybackiej oraz T. Kościuszki. Dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stepnicy dokonały zabezpieczeń rękawami i workami z piaskiem. Jeszcze w niedzielę układano worki, by chronić posesje przy ul. Rybackiej. 

Rano były problemy z przejazdem na Wyspę Chrząszczewską. Mieszkańcom wyspy w transporcie pomagali strażacy z OSP Stawno i OSP Rozworowo. Obecnie droga jest już przejezdna.

Prawie pięć tysięcy osób pozostawało jeszcze bez prądu w powiatach: białogardzkim, świdwińskim, drawskim i szczecineckim. Nad naprawieniem awarii pracowało ok. 50 zespołów monterskich.

Wciąż zamknięta była droga Meschernin – Gryfino.

Zgodnie z prognozami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, pogoda się poprawia. W środę aura ma być łagodna, a temperatury w regionie będą się wahać od 3 do 5 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Zalegający śnieg zacznie się roztapiać, co może powodować lokalne podtopienia.

(ek)

Więcej na ten temat we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i eKurierze z 14 stycznia 2024 r.
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Praktyk
2025-01-13 19:54:42
to tylko ostrzeżenie ! Wiecie ile ludzi trzeba będzie wynieść na plecach strażaków jak większa woda pod osłoną nocy zaskoczy mieszkańców szczecińskiej Wenecji ? Macie chociaż orientacyjne dane ilu ich jest do wyniesienia? Mieszkanko poszło na wynajem, grosz potrzebny , a samemu mieszka się w Wenecji . Nawet nie sądziłem jaka to skala jest ! Jest przeogromna i radzę się zainteresować! Może zabraknąć pleców strażaka !
?
2025-01-13 19:53:10
A denialiści klimatyczni nadal podważają zmiany klimatu .W normalnych czasach przed dewastacją klimatu czyli 10-20 lat temu zima trwała od listopada do marca a obecnie zimy brak lub sladowe ilosci i wszędzie woda bo jest za gorąco i nie ma niskich temperatur zeby był lód i mróz

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA