Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Co Nitras życzy Gawłowskiemu?

Data publikacji: 27 listopada 2015 r. 15:01
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:35
Co Nitras życzy Gawłowskiemu?
 

- Życzę Stanisławowi Gawłowskiemu zdrowia i satysfakcji z pracy zawodowej. Życzę, żeby na swojej drodze spotykał tylko ludzi życzliwych, dobrych i gotowych do współpracy - w ten sposób Sławomir Nitras złożył w piątek na konferencji prasowej w Szczecinie życzenia urodzinowe liderowi zachodniopomorskiej PO.

- Mam nawet prezent - kontynuował do kamer telewizyjnych poseł Nitras. - To książka, którą czytałem w pierwszy wolny weekend po kampanii wyborczej, „Księgi narodu polskiego i pielgrzymstwa polskiego”.  Dzieło to Adam Mickiewicz napisał w Paryżu. Jest to testament wielkiej emigracji, nomen omen, w której Adam Mickiewicz snuje swoje refleksje na temat losów emigracji. Dedykuję tę książkę Stanisławowi Gawłowskiemu i wszystkim naszym kolegom, bo musimy nauczyć się żyć na emigracji - stwierdził polityk opozycyjnej dziś PO.

Nitras wyjaśniał, że emigracja paryska kochała Polskę i miała wizję swojego kraju. - My również to mamy. A dziś jesteśmy na symbolicznej emigracji i musimy się zastanowić, jak wrócić do władzy, jak sformułować cele, które pozwolą nam odzyskać wiarygodność społeczną i jak sformułować dobrą ofertę - mówił Nitras.

Były życzenia i podarek. Ale nie było jubilata. Sprawdziliśmy, czy Stanisław Gawłowski wie już o życzeniach i o prezencie.

- Sławomir Nitras zadzwonił do mnie, stąd wiem o życzeniach złożonych na konferencji prasowej. Jest mi bardzo miło - powiedział poseł Gawłowski.

Wie też, że dostanie prezent - kiedy panowie spotkają się w czasie najbliższego posiedzeniu Sejmu. Ale dopiero od nas dowiedział się, że będzie to dzieło Mickiewicza.

- Lubię czytać, więc bardzo się cieszę - mówił jubilat.

Nie jest tajemnicą, że Nitras i Gawłowski często byli w PO na wojennej ścieżce.

W piątek Gawłowski skończył 47 lat.

Tekst i fot. (u góry): (masz)

Fot. w galerii: Robert STACHNIK

NZ: Sławomir Nitras z prezentem dla Stanisława Gawłowskiego

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Marcus
2015-11-28 08:55:26
CIekawe, kto... napisał ten szablon dla takich jak AntyPO ?
AntyPO
2015-11-27 16:21:41
To on potrafi czytac?
Anna Komorowska
2015-11-27 15:29:57
Nitras wyjeżdża? I jeszcze bierze ze sobą Gawłowskiego? Wspaniale! Emigracja to szansa!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA