sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Posejdon w nowym wydaniu

Posejdon w nowym wydaniu [GALERIA]

Posejdon w nowym wydaniu
Data publikacji: 2016-07-19 21:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:09
Wywietleń: 9154 144803

Tak ma wyglądać rozbudowa dawnego domu towarowego Posejdon w rejonie Bramy Portowej w Szczecinie. Stary budynek, w którym potem przez wiele lat działał oddział warszawskich Domów Towarowych "Centrum" (oraz teren) jest obecnie własnością spółki Porto. Ta z kolei należy do firmy budowlanej i deweloperskiej Calbud.

Porto wnioskowała o wydanie decyzji "o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia", które ma zostać zrealizowane na 6 działkach. Taka decyzja została niedawno wydana.

Kompleks usługowy Posejdon przy al. Niepodległości ma składać się z budynku biurowego, dwóch hoteli, podziemnego parkingu. Starzy szczecinianie pamiętają, że za czasów PRL-u z Posejdonem sąsiadowało "Derby" - kino pod chmurką. Teraz teren po nim zostanie zabudowany.

(kl)

Wizualizacje: www.skyscrapercity.com

Posejdon w nowym wydaniu Posejdon w nowym wydaniu Posejdon w nowym wydaniu Posejdon w nowym wydaniu

Komentarze

abc
ciekawe że te drzewa na wizualizacji tak wyrosną w dwa lata
2017-02-23 11:04:50
Jan
"Obiecanki, cacanki a ..... radość." Pod rozwagę tym, którzy już się cieszą.
2016-07-20 14:52:47
Robert
Będzie jak zwykle-jak budowy takie jak Hanza Tower, czy remont budynku po hotelu Piast, czy remont budynków przy ulicy Śląskiej -termin realizacji 2050-2060 rok
2016-07-20 11:58:02
Mieszkaniec
No i wreszcie jest coś pozytywnego.Oby jak najszybciej zacząć tą inwestycję zanim ktoś to oprotestuje.
2016-07-20 10:27:40
miejski łazęga
No w końcu ktoś się wziął do roboty.Tyle lat musiało w polskich warunkach upłynąć by jeden gamoń z drugim łaskawie wydali jakąś tam "opinię" Tyle lat potrzebowali.Nie ważne co tam powstanie-ważne,że w końcu ten pusty plac w samym centrum miasta zostanie wypełniony.
2016-07-20 09:45:46
Proszę nie psuć centrum miasta
to taki wysoki stwór ma powstać prostopadle do PDT, jak to będzie wyglądać? czy w naszym mieście jest jakiś odpowiedzialny architekt? jak tak można psuć wygląd w samym centrum. już na trzech rogach stoją budynki przewyższające pozostała zabudowę.
2016-07-20 09:12:57
Gozer Gozerian
@Slodkie lata 90te Pamiętam, to były czasy! Z wypiekami na twarzy śledziło się tytuły gier z podaną obok liczbą dyskietek na kserowanej kartce. Ja miałem wtedy swojego pierwszego PC-ta. 486DX4 100MHz, 1MB RAM. Również pozdrawiam kolegę z 3 piętra!
2016-07-20 08:23:23
Do Slodkie lata 90te
Oj, to prawda! Za cenę dyskietek w domu chodził Pagamaker 5...
2016-07-20 08:23:16
B. Portowa
Inteligentny inwestor zrobiłby skrawek o nazwie "Derby", nie wspominając o urzędowej nazwie "Posejdon".
2016-07-20 08:04:13
Slodkie lata 90te
W posejdonie na 3cim pietrze byl najlelszy pirat komputerowy w miescie... szkoda ze potem sie tak wyploszyl po najezdzie. Gdziekolwiek jestes ja i moja Amiga pamietamy Ciebie!
2016-07-19 22:15:26
ts
W tramwaju mowiom ze stoi pusty, majo racje buhahahaha ;-)super koncepcja,przydalalaby sie tez reweitalizacja biurowca obok bo wyglad jak biedna komuna z lat 80-90