poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Porywacz Mai trafi do szpitala psychiatrycznego?

Porywacz Mai trafi do szpitala psychiatrycznego?

Porywacz Mai trafi do szpitala psychiatrycznego?
Data publikacji: 2016-09-14 20:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:40
Wywietleń: 996 154996

Czy Adrian M. - porywacz małej Mai z podszczecińskiego Wołczkowa - zostanie skierowany do szpitala psychiatrycznego? Decyzja najprawdopodobniej zapadnie 26 września, po przesłuchaniu biegłych psychiatrów i psychologów.

O przyszłości Adriana M. ma zdecydować sąd. Na wczorajszym posiedzeniu niejawnym zostały odczytane zeznania świadków i Mai. Na następnym posiedzeniu mają być przesłuchani psychiatrzy i psycholog, którzy są zdania, że Adrian M. porywając dziewczynkę był niepoczytalny. Biegli uważają, że mężczyzna powinien zostać poddany leczeniu. Jeśli pozostanie na wolności, może dopuścić się kolejnego porwania. Dlatego prokurator złożył w sądzie wniosek o umieszczeniu mężczyzny w zakładzie psychiatrycznym.

31-latek uprowadził dziesięcioletnią Maję w kwietniu 2015 r., spod jej domu. Mężczyzna po upływie prawie doby został zatrzymany na autostradzie w pobliżu miejscowości Friedland w Niemczech, 75 km od Lubieszyna. Tam zepsuł mu się samochód. Okoliczni mieszkańcy powiadomili służby o dziwnie zachowującym się mężczyźnie i źle zaparkowanym pojeździe.

Podczas zatrzymywania porywacz nie stawiał oporu. Tłumaczył, że chciał tylko zabrać dziewczynkę na przejażdżkę i odwieźć do domu zanim ktokolwiek zauważy jej nieobecność. Później ustalono, że uprowadzenie nie miało charakteru seksualnego.

W trakcie śledztwa okazało się, że Adrian M. był już wcześniej (w 2014 r.), w Anglii, skazany na półtora roku więzienia za podobny czyn - za porwanie 9-letniej dziewczynki. Odsiedział wyrok i został deportowany do Polski. 

Wczorajsza rozprawa została odroczona do 26 września. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że postępowanie wtedy się zakończy.

(lw)

 Fot.D.GORAJSKI (arch.)

Komentarze

Ja
Skoro jest psychiczny to kto który lekarz wydał mu zgodę na prowadzenie pojazdów? Co drugi przestępca zasłania się chorobą psychiczną. Najlepsza linia obrony. Posiedzi na obserwacji troszeczkę potem wyjdzie i znów będzie robił to samo. I tak w kółko aż ktoś straci życie i wtedy kto będzie odpowiadał? Chory kraj
2016-09-15 08:02:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy