Środa, 04 października 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Porywacz 9-latki ze Szczecina nadal w areszcie

Data publikacji: 19 września 2023 r. 20:04
Ostatnia aktualizacja: 19 września 2023 r. 20:04
Porywacz 9-latki ze Szczecina nadal w areszcie
Porywacz 9-latki w areszcie przebywać ma przynajmniej do końca listopada. Fot. Ryszard PAKIESER  

Przynajmniej do końca listopada w areszcie przebywał będzie mężczyzna, który w połowie marca porwał w Szczecinie 9-latkę. Na szczęście nie skrzywdził dziecka. Dziewczynce udało się powiadomić rodziców, a następnie uciec.

Do zdarzenia doszło 14 marca w okolicy ul. Światowida. Dziewczynka została wciągnięta do samochodu. Porywacz wywiózł dziecko w okolice ulic Zagórskiego i Ogrodniczej. Na szczęście dziecku udało się uciec.

W mediach społecznościowych pojawiały się początkowo informacje, że do zdarzenia doszło w okolicach Szkoły Podstawowej nr 14 przy ulicy Strzałowskiej. Dyrekcja szkoły temu zaprzeczała. Podjęła jednak akcję uświadamiania uczniów o zagrożeniach, dzieci rozmawiały z pedagogiem szkolnym.

Ok. 50-letni mężczyzna szybko został zatrzymany. Przyznał się do uprowadzenia dziecka. Policja zabezpieczyła m.in. telefon zatrzymanego, a prokuratura zastosowała wobec niego trzymiesięczny areszt.

- Wobec podejrzanego w dalszym ciągu stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który został przedłużony postanowieniem właściwego sądu do końca listopada 2023 r. - informuje Monika Cruz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

W tej sprawie nadal prowadzone są czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia. Prokuratura czeka jeszcze także na opinie biegłych. ©℗

ToT

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA