niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Poprawią płynność?

Poprawią płynność?

Poprawią płynność?
Data publikacji: 2016-05-20 15:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 1421 134562

Kolejne dwa ronda pojawią się w Szczecinie. Rozpoczęły się przygotowania do zmiany organizacji ruchu przy ul. Golisza i Goleniowskiej.

Ronda mają poprawić płynność przejazdu i ułatwić wyjazd z ulic podporządkowanych. W pierwszym etapie zmieni się oznakowanie pionowe i poziome. Na ulicach namalowane zostały „szkice" wysp najazdowych o promieniu 10 metrów w przypadku ulicy Goleniowskiej i 7 metrów na ulicy Golisza. Oba miejsca będą także oznaczone punktami odblaskowymi. Zmiany wprowadzane zostaną w nocy z piątku na sobotę. 

Na ulicy Golisza powodem utworzenia ronda jest bliskość kilku włączeń dróg wewnętrznych w jednym punkcie, co stwarza problemy z włączeniem się do ruchu. W przypadku ulicy Goleniowskiej w Dąbiu (na zdjęciu), wprowadzenie takiej zmiany organizacji ruchu w jest zamysłem pilotażowym. To skrzyżowanie charakteryzuje się bardzo dużym ruchem pojazdów, w tym również ciężarowych. Dlatego w porannych oraz popołudniowych godzinach szczytu kierowcom wyjeżdżającym od strony ul. Pomorskiej trudno się włączyć w relację ulic z pierwszeństwem przejazdu.

- Po zmianach ma się zwiększyć się ilość pojazdów włączających się do ruchu z ulicy Pomorskiej i Racławickiej, jednak trzeba sprawdzić jak duże utrudnienie spowoduje to dla kierowców wjeżdżających z ulicy Goleniowskiej i Newtona. Planowane są w związku z tym okresowe badania płynności ruchu. Na ich podstawie zapadną ostateczne decyzje dotyczące stałej organizacji ruchu. Analiza sytuacji w tym rejonie będzie trwała 3-6 miesięcy - mówi Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. ©℗

(szymw)

Na zdjęciu: Już w czwartek zaczęto przygotowania do zmiany organizacji ruchu m.in. przy ul. Goleniowskiej.

Fot. Szymon WASILEWSKI  

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie