Środa, 22 maja 2024 r. 
REKLAMA

Poprawią płynność?

Data publikacji: 20 maja 2016 r. 15:17
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:55
Poprawią płynność?
Już w czwartek zaczęto przygotowania do zmiany organizacji ruchu m.in. przy ul. Goleniowskiej. Fot. Szymon WASILEWSKI  

Kolejne dwa ronda pojawią się w Szczecinie. Rozpoczęły się przygotowania do zmiany organizacji ruchu przy ul. Golisza i Goleniowskiej.

Ronda mają poprawić płynność przejazdu i ułatwić wyjazd z ulic podporządkowanych. W pierwszym etapie zmieni się oznakowanie pionowe i poziome. Na ulicach namalowane zostały „szkice" wysp najazdowych o promieniu 10 metrów w przypadku ulicy Goleniowskiej i 7 metrów na ulicy Golisza. Oba miejsca będą także oznaczone punktami odblaskowymi. Zmiany wprowadzane zostaną w nocy z piątku na sobotę. 

Na ulicy Golisza powodem utworzenia ronda jest bliskość kilku włączeń dróg wewnętrznych w jednym punkcie, co stwarza problemy z włączeniem się do ruchu. W przypadku ulicy Goleniowskiej w Dąbiu (na zdjęciu), wprowadzenie takiej zmiany organizacji ruchu w jest zamysłem pilotażowym. To skrzyżowanie charakteryzuje się bardzo dużym ruchem pojazdów, w tym również ciężarowych. Dlatego w porannych oraz popołudniowych godzinach szczytu kierowcom wyjeżdżającym od strony ul. Pomorskiej trudno się włączyć w relację ulic z pierwszeństwem przejazdu.

- Po zmianach ma się zwiększyć się ilość pojazdów włączających się do ruchu z ulicy Pomorskiej i Racławickiej, jednak trzeba sprawdzić jak duże utrudnienie spowoduje to dla kierowców wjeżdżających z ulicy Goleniowskiej i Newtona. Planowane są w związku z tym okresowe badania płynności ruchu. Na ich podstawie zapadną ostateczne decyzje dotyczące stałej organizacji ruchu. Analiza sytuacji w tym rejonie będzie trwała 3-6 miesięcy - mówi Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. ©℗

(szymw)

Na zdjęciu: Już w czwartek zaczęto przygotowania do zmiany organizacji ruchu m.in. przy ul. Goleniowskiej.

Fot. Szymon WASILEWSKI  

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA