niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowe ronda w Szczecinie

Nowe ronda w Szczecinie (akt. 1)

Nowe ronda w Szczecinie
Data publikacji: 2016-05-18 10:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 4314 134118

Kolejne dwa ronda pojawią się w Szczecinie w najbliższy weekend. Kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na zmiany organizacji ruchu w okolicy ul. Golisza i na ul. Goleniowskiej. Pierwsze przymiarki do nich zaczną się już dzisiaj.

- Ronda mają poprawić płynność przejazdu i ułatwić wyjazd z ulic podporządkowanych - tłumaczy Hanna Pieczyńska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - W pierwszym etapie zmieni się oznakowanie pionowe i poziome. Na ulicach namalowane zostaną wyspy najazdowe, o promieniu 10 metrów w przypadku ulicy Goleniowskiej i 7 metrów na ulicy Golisza. Oba miejsca będą także oznaczone punktami odblaskowymi.

Zmiany będą wprowadzane w nocy z piątku na sobotę (20 na 21 maja). Chodzi o to, aby kierowcy zdążyli się zapoznać z nowym układem w weekend, przed poniedziałkowym szczytem komunikacyjnym. Prace mają się zakończyć nad ranem.

Przyczyną tworzenia ronda na ul. Golisza jest zbieg kilku wylotów dróg wewnętrznych w jednym punkcie, co stwarza problemy z włączeniem się do ruchu.

- W przypadku ulicy Goleniowskiej wprowadzenie takiej zmiany jest zamysłem pilotażowym - wyjaśnia Hanna Pieczyńska. - To skrzyżowanie charakteryzuje się bardzo dużym ruchem, w tym również pojazdów ciężarowych. W efekcie w porannych oraz popołudniowych godzinach szczytu jadącym od strony ul. Pomorskiej trudno się wydostać na ulice z pierwszeństwem przejazdu. Po zmianach zwiększy się liczba pojazdów włączających się do ruchu z ulic Pomorskiej i Racławickiej. Jednak trzeba sprawdzić, jak dużym utrudnieniem będzie to dla kierowców wjeżdżających na rondo z ulic Goleniowskiej i Newtona. Planowane są w związku z tym okresowe badania płynności ruchu, na podstawie których zapadną ostateczne decyzje dotyczące stałej organizacji. Analiza sytuacji w tym rejonie będzie trwała 3-6 miesięcy. Prosimy kierowców o wyrozumiałość i szczególną uwagę w czasie prac oraz po wprowadzeniu zmian.

(jps)

Fot. ZDiTM

 

Nowe ronda w Szczecinie

Komentarze

prawobrzeże
rondo w tym miejscu jest bardzo dobrym pomysłem, bo pierszeństwo jest na skręcie (i tak trzeba zwolnić), a do tego lepszym niż światła przy których tworzyłyby się korki
2016-05-20 10:18:43
z dąbia
najbezpieczniej to by były światła, no chyba że jest premia za pomysł ronda, a potem następna za udoskonalenie - czyli światła
2016-05-18 17:38:37
ckm
i znowu zabawa w malowanie.
2016-05-18 11:09:12
Golisza
Kogoś chyba wyraźnie...pokręciło.
2016-05-18 10:53:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie