Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Nowe ronda w Szczecinie (akt. 1)

Data publikacji: 18 maja 2016 r. 10:26
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:54
Nowe ronda w Szczecinie
 

Kolejne dwa ronda pojawią się w Szczecinie w najbliższy weekend. Kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na zmiany organizacji ruchu w okolicy ul. Golisza i na ul. Goleniowskiej. Pierwsze przymiarki do nich zaczną się już dzisiaj.

- Ronda mają poprawić płynność przejazdu i ułatwić wyjazd z ulic podporządkowanych - tłumaczy Hanna Pieczyńska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - W pierwszym etapie zmieni się oznakowanie pionowe i poziome. Na ulicach namalowane zostaną wyspy najazdowe, o promieniu 10 metrów w przypadku ulicy Goleniowskiej i 7 metrów na ulicy Golisza. Oba miejsca będą także oznaczone punktami odblaskowymi.

Zmiany będą wprowadzane w nocy z piątku na sobotę (20 na 21 maja). Chodzi o to, aby kierowcy zdążyli się zapoznać z nowym układem w weekend, przed poniedziałkowym szczytem komunikacyjnym. Prace mają się zakończyć nad ranem.

Przyczyną tworzenia ronda na ul. Golisza jest zbieg kilku wylotów dróg wewnętrznych w jednym punkcie, co stwarza problemy z włączeniem się do ruchu.

- W przypadku ulicy Goleniowskiej wprowadzenie takiej zmiany jest zamysłem pilotażowym - wyjaśnia Hanna Pieczyńska. - To skrzyżowanie charakteryzuje się bardzo dużym ruchem, w tym również pojazdów ciężarowych. W efekcie w porannych oraz popołudniowych godzinach szczytu jadącym od strony ul. Pomorskiej trudno się wydostać na ulice z pierwszeństwem przejazdu. Po zmianach zwiększy się liczba pojazdów włączających się do ruchu z ulic Pomorskiej i Racławickiej. Jednak trzeba sprawdzić, jak dużym utrudnieniem będzie to dla kierowców wjeżdżających na rondo z ulic Goleniowskiej i Newtona. Planowane są w związku z tym okresowe badania płynności ruchu, na podstawie których zapadną ostateczne decyzje dotyczące stałej organizacji. Analiza sytuacji w tym rejonie będzie trwała 3-6 miesięcy. Prosimy kierowców o wyrozumiałość i szczególną uwagę w czasie prac oraz po wprowadzeniu zmian.

(jps)

Fot. ZDiTM

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

prawobrzeże
2016-05-20 10:18:43
rondo w tym miejscu jest bardzo dobrym pomysłem, bo pierszeństwo jest na skręcie (i tak trzeba zwolnić), a do tego lepszym niż światła przy których tworzyłyby się korki
z dąbia
2016-05-18 17:38:37
najbezpieczniej to by były światła, no chyba że jest premia za pomysł ronda, a potem następna za udoskonalenie - czyli światła
ckm
2016-05-18 11:09:12
i znowu zabawa w malowanie.
Golisza
2016-05-18 10:53:52
Kogoś chyba wyraźnie...pokręciło.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA