Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Poniedziałki dla Ukrainy. Będą szyte flagi, czeka też pomoc prawna

Data publikacji: 2022-02-28 06:48
Ostatnia aktualizacja: 2022-02-28 08:06
Fot. Ryszard Pakieser  

W szczecińskiej Piwnicy Kany, przy placu św. Piotra i Pawła 4/5, pracownicy Teatru Kana zapraszają na "WOLNE PONIEDZIAŁKI dla Ukrainy". Najbliższe spotkanie już 28 lutego, a kolejne zaplanowane są do końca marca, zawsze w godz. 17 - 20.

W zaproszeniu organizatorzy zadeklarowali: "Sytuacja, jaka wydarza się tuż za granicą naszego państwa, nie pozwala przejść nam obojętnie. Szukamy wszelkich sposobów, aby okazać solidarność naszym ukraińskim siostrom i braciom. Wszystkie osoby, które w tym ciężkim czasie potrzebują wsparcia, rozmowy lub po prostu nie chcą być same, zapraszamy do Piwnicy Kany w każdy poniedziałek. Będziemy szyć niebiesko - żółte flagi, rozmawiać o obecnej sytuacji, konsultować się psychologami i psycholożkami, prawnikami i prawniczkami. Zachęcamy do kontaktu i uczestnictwa także wszystkie osoby, które czują potrzebę, aby nieść pomoc. Osób takich jak Ty, jest więcej. W Piwnicy będzie czekała na wszystkich darmowa kawa i herbata. Chwała Ukrainie!". 

Swoje słowa wsparcia dla Ukrainy artyści Teatru Kana przekazali również w mediach społecznościowych: "Jesteśmy głęboko poruszeni sytuacją, w której, po zbrodniczym ataku Władimira Putina, znalazł się nasz wschodni sąsiad. Choć to tylko słowa, chcemy zadeklarować naszą pełną solidarność i wsparcie, które kierujemy w stronę Ukraińców i Ukrainek na całym świecie. Wiemy, że to nie Wasza wojna i zrobimy wszystko, aby udało ocalić się i Wasze, i nasze serca".

(MON)