Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Ponad tysiąc nauczycieli strajkuje w Koszalinie (akt. 1)

Data publikacji: 08 kwietnia 2019 r. 14:02
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:36
Ponad tysiąc nauczycieli strajkuje w Koszalinie
 

W poniedziałek (8 kwietnia) od rana w ratuszu działał sztab kryzysowy pod przewodnictwem Przemysława Krzyżanowskiego, wiceprezydenta Koszalina ds. społecznych. - Strajk stał się faktem, protest będzie się rozwijać, dlatego obserwujemy sytuację z godziny na godzinę - powiedział szef gremium.

W pierwszym dniu strajku pod egidą Związku Nauczycielstwa Polskiego, którego szefostwo nie przystało na propozycje płacowe rządu Prawa i Sprawiedliwości, na listę protestacyjną wpisały się 1202 osoby z 1808 zatrudnionych. Dołączyło do nich 205 pracowników administracji i obsługi z 767 ogółem. Tylko 227 nauczycieli i 432 pracowników nie strajkowało po przyjściu do placówek. Liczby się nie sumują, bo z różnych przyczyn nie wszyscy tego dnia byli obecni w miejscach swego zatrudnienia. Pod opieką w koszalińskich przedszkolach nie przebywało ani jednego dziecko. Natomiast w szkołach podstawowych i średnich zajęcia opiekuńczo-wychowawcze zapewniono łącznie 135 uczniom.

***

W poniedziałek (8 kwietnia) od rana w koszalińskim ratuszu działa sztab kryzysowy pod przewodnictwem Przemysława Krzyżanowskiego, wiceprezydenta Koszalina ds. społecznych. - Strajk stał się faktem, protest będzie się rozwijać, dlatego obserwujemy sytuację z godziny na godzinę - powiedział szef gremium.

Po pierwszej godzinie strajku pod egidą Związku Nauczycielstwa Polskiego, którego szefostwo nie przystało na propozycje płacowe rządu Prawa i Sprawiedliwości, na listę protestacyjną w Koszalinie wpisało się 1018 osób. Zaledwie 136 nauczycieli zgłosiło się do pracy. Pod opieką w koszalińskich przedszkolach nie przebywa ani jednego dziecko. Natomiast w szkołach podstawowych zajęcia opiekuńczo-wychowawcze zapewniono łącznie 70 uczniom, a w średnich - 32-osobowej grupie młodzieży.

Z 46 placówek oświatowych, podległych miastu, nie biorą udziału w strajku nauczycielskim jedynie Bursa Międzyszkolna, Pałac Młodzieży i internat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: W I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Dubois, podobnie jak w innych placówkach oświatowych pod kuratelą miasta, nauczyciele strajkują w godzinach prowadzenia swych zajęć.

Sonda

Czy popierasz strajk nauczycieli?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

rozróba
2019-04-08 21:53:35
Niech pracują nad tym jak gender wprowadzić - sponsorzy dadzą im dodatki !
kuba
2019-04-08 14:51:33
jak oni strajkuja jak wiekszosc nauczcieli lata po galeriach Strajk to powinni siedziec w szkole

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA