Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Pomaganie przez zbieranie

Data publikacji: 2019-09-25 06:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-25 14:54
Pomaganie przez zbieranie
 

Czterysta piętnaście kilogramów plastikowych nakrętek zebrali w rok rowerzyści z Koła Osiedlowego PTTK „Jantarowe szlaki” w Szczecinie wspólnie z grupą mieszkańców z ul. Księżnej Przybysławy i innymi pomocnikami. Wszystko przekazali panu Marcinowi, tacie Lenki chorującej na dziecięce porażenie mózgowe. Takie pomaganie w "Jantarowych szlakach" to już wieloletnia tradycja.

Nakrętkową akcję rozpoczął w 2012 roku jeden z członków klubu, Henryk Kalinowski. W tym, co robi, jest bardzo konsekwentny, dzięki czemu do działań przyłącza się wielu ludzi, nie tylko z kręgu rowerowego.

- W tym roku razem z nami nakrętki na dobry cel zbierała między innymi Jadłodzielnia przy ul. Żółkiewskiego, Szczecińska Agencja Artystyczna oraz jak zawsze moi sąsiedzi - mieszkańcy ul. Księżnej Przybysławy 2.

- Nawet na nasze cotygodniowe zebrania każdy przynosi swoje woreczki pełne nakrętek - śmieje się Ewaryst Szyszkowski, prezes klubu.

Przez kilka lat grupa pomagała w ten sposób w rehabilitacji Adriana poszkodowanego w wypadku drogowym. Łącznie przekazała na ten cel 2,5 tony plastiku. W tym roku nakrętki trafiły do 8-letniej Lenki, która cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe, wymaga ciągłego leczenia i rehabilitacji.

"Nakręcona" ekipa na zakończenie akcji zebrała się na podwórku przy ul. Księżnej Przybysławy, by przekazać zebrane worki tacie chorej dziewczynki. Z części nakrętek pan Henryk ułożył bajkowe postaci - żabę, różową panterę, misia, sowę. To mały gest w stronę  Lenki, znak, że Jantarowe Szlaki oraz reszta pomocników myślą o niej i mocno trzymają kciuki.

***

Lence można pomóc także przekazując swój 1 proc. podatku. KRS: 0000037904 w rubryce "informacje uzupełniające - cel 1 proc." należy wpisać 18168 Lena Dolata. ©℗

(gan)

Fot. Anna Gniazdowska

Na zdjęciu: Zakończenie tegorocznej akcji z wynikiem 415 kg plastikowych nakrętek.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

nakrętki
2019-09-25 14:51:32
Jest za mało punktów zbierania nakrętek w miejscach publicznych. Ja wożę aż do Auchana w Ustowie, gdy uzbieram pełną torbę.
Ekologia
2019-09-25 06:28:09
To jest wspaniałe działanie brawo i szacunek.Więcej takich działań które społeczenstwo z całego serca popiera.Nie to co inne pozerskie działania

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ