Środa 05 października 2022r. 
REKLAMA

Pomysły uczniów na ogrody. Projekty na konkurs – tylko do końca września

Data publikacji: 2022-09-21 09:20
Ostatnia aktualizacja: 2022-09-21 10:52
Pomysły uczniów na ogrody. Projekty na konkurs – tylko do końca września
Już 10 października magistrat ogłosi, która ze szczecińskich podstawówek zdobędzie środki na utworzenie przyszkolnego ogrodu w ramach konkursu „Mały ogród - wielka korzyść".  

Chcesz zmienić teren przy swej szkole w efektowny ogród? Masz pomysł jak to zrobić, ale nie masz funduszy na jego realizację? Rozwiązaniem może być udział w konkursie ph. „Mały ogród - wielka korzyść", organizowanym przez szczeciński magistrat. Trzeba jednak zdążyć z opracowaniem projektu wymarzonego ogrodu do końca września.

To konkurs skierowany do szkół podstawowych. Jego celem „przekształcenie terenów wokół tych placówek w obszary zieleni bezpiecznej i przyjaznej dla uczniów". Chodzi o przygotowanie koncepcji zagospodarowania przyszkolnego terenu o powierzchni do 500 mkw. Ale uwaga: autorami koncepcji mają być sami uczniowie, a projekty powstawać pod nadzorem nauczycieli.

- Koncepcja powinna uwzględniać gatunki drzew i krzewów zawarte w opracowaniu „Standardy utrzymania, ochrony i rozwoju terenów zieleni Miasta Szczecin”. Minimum 70 procent powierzchni terenu powinno zostać zaplanowane pod nasadzenia drzew, krzewów lub innych form zieleni, a pozostałe 30 proc. może zajmować mała architektura , np. ławki, stoliki, tablice edukacyjne - przekazuje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta.

Poza tym konkursowe jury punktować będzie m.in. poprawę estetyki i funkcjonalności przyszkolnego terenu, wzbogacenie bioróżnorodności, wykorzystanie roślin gatunków rodzimych, szczególnie odpornych na zmiany klimatu, a także uwzględnienie w projekcie budek lęgowych, karmników oraz różnorodnych elementów informacyjno-edukacyjnych.

Na przygotowanie projektów przyszkolnych ogrodów pozostało już niewiele czasu. Termin przesyłania prac upłynie 30 września. Jak przekazuje CIM, nagrodą w konkursie będzie sfinansowanie realizacji projektu lub projektów do kwoty łącznie nieprzekraczającej 100 000 zł. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA