sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pomysł na przywrócenie klimatu na Tkackiej

Pomysł na przywrócenie klimatu na Tkackiej

Pomysł na przywrócenie klimatu na Tkackiej
Data publikacji: 2017-10-19 13:34
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:29
Wywietleń: 1462 297285
Teraz to jedna z przygnębiających niedoinwestowanych ulic Starego Miasta. Z wąskimi nierównymi chodnikami służącymi za parkingi samochodom. Z jezdnią pełną dziur, zalegających kałuż, wyłożoną zapadającym się brukiem. Ciemna i odpychająca. Ale może być inna, w co głęboko wierzą pomysłodawcy „Przywrócenia klimatu starego miasta na ul. Tkackiej” – jednego z ogólnomiejskich wniosków nowej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

SENS – Stowarzyszenie Estetycznego i Nowoczesnego Szczecina – firmuje pomysł urządzenia na ul. Tkackiej pierwszego szczecińskiego woonerfu, czyli zrównoważonej przestrzeni publicznej łączącej funkcje ulicy, deptaku, parkingu i miejsca spotkań mieszkańców. Atrakcyjnego wizualnie i przyjaznego, jak również bezpiecznego za sprawą ruchu uspokojonego. To bardzo modne w ostatnich latach rozwiązanie zaczerpnięte z holenderskiego wzorca, które z powodzeniem zrealizowano w wielu większych miastach Polski, m.in.: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu.

– Proponujemy, aby była to przestrzeń współdzielona przez pieszych, rowerzystów i kierowców. Wzbogacona meblami miejskimi, na przykład ławkami, urozmaicona i przyjazna zielenią. Miejsce spotkań okolicznych mieszkańców, przyciągające turystów – mówi Piotr Czypicki, prezes SENS-u.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 19 października 2017 r.

Arleta Nalewajko

Fot. Mirosław Winconek

Komentarze

rtg
brawo @Benek - dobrze mówisz!
2017-10-19 23:17:39
@Szczecin
To przestańcie krzyczeć o ścieżki rowerowe tylko wymagajcie od nierobów z urzędu miejskiego aby w końcu zrobili garażowce.
2017-10-19 22:05:41
ok ale
zgadzam sie ze mozna z tej ulicy zrobic cos fajnego. ale jesli wezmie sie za to sens i chorzy ludzie ktorzy w nim szukaja akceptacji to bedzie klapa
2017-10-19 21:58:16
Do $Adasa
Malgoska zawsze byla przeciw temu co normalni ludzie akceptuja. Ona siebie nawet nie akceptuje
2017-10-19 19:55:09
Szczecin
Grzyb zgadzam się, fajnie by się prezentowała taka ulica, ale najpierw trzeba się rozprawić z samochodami parkują cymi na starym mieście, nie mamy żadnego dużego parkingowca, jedyny park and ride powstał dopiero dla mieszkańców prawobrzeza a co z resztą miasta? W innych miastach jakoś można sobie poradzić z tym,stare miasto jest dla ludzi, u nas idziesz na starówke i musisz lawirować pomiędzy samochodami.
2017-10-19 19:27:36
Adas
Pewnej Pani radnej się pomysł nie na pewno spodoba ;-(
2017-10-19 18:09:04
Grzyb.
Dobry i na czasie artykuł. Fakt, jest to ścisłe centrum miasta, ale - za grzybkiem /Brama Portowa/ - brud i smród. - przed Netto - jw. Można się przykleić do chodnika. - przejścia dla pieszych zastawione. To rola SM. Rozprawiamy o budowaniu klimatu, deptaki, moda ... A o godz. 8:30 na Tkacka - przed kasę ZDiTM podjeżdża samochód MOPR i wysypuje - centralnie na chodnik ! - resztki jedzenia dla gołębi. Kamery, lokalizacja pojazdu i już wiadomo kto. Nikt nie pilnuje i nie egzekwuje porządku i przyzwala na takie zachowania. Mówimy o wielkich i rozsądnych projektach. Może na początku zacznijmy od wody i miotły. P Redaktor - dokończmy temat ul. Tkackiej w centrum miasta Szczecin.
2017-10-19 16:21:37
Benek
Tkacka nie jest ulica po ktorej beda spacerowaly tlumy turystow i relaksujacych sie mieszkancow. Za wysokie domy, brak sklepow. Nie jest to centrum Starego Miasta lecz zaplecze Aleji Niepodleglosci. To powinna byc cicha ulica z ograniczonym ruchem samochodowym, przyjazna dla mieszkancow a nie turystow. Oczywiscie - nalezy ja wyremontowac - tak jak wiekszosc ulic w miescie ale bez ekstrawagancji. Zostawic bruk bo jest trwaly i ladny, wyrownac chodniki, zielen, niestety tam sie nie utrzyma, bo nie ma slonca. Obecny projekt daje wrazenie, ze znowu chodzi o zdefraudowanie spolecznych pieniedzy zgodnie z prawem.
2017-10-19 15:41:14
bruk
Jeżeli jezdnia jest wykonana z takiego bruku, że przejechać tam można tylko czołgiem lub autem, ale 5 km/h, to nie ma się co dziwić, że ta ulica umiera. Kto to słyszał - środek miasta a nawierzchnia jak w średniowieczu!! Tak samo, jak cały pl. Orła Białego, Grodzka, Panieńska itp.!!! Dosyć tego, jak tak można nie szanować kierowców.
2017-10-19 14:34:08
mms
"Teraz to jedna z przygnębiających niedoinwestowanych ulic"... można dodać Miasta Szczecina. Niestety większość ulic w mieście, po których jest zdecydowanie większy ruch pieszo samochodowy jest w takim stanie. Dlaczego akurat Tkacka, po której ruch pieszych jest niewielki a nie np. ul. Krzuwoustego (od. pl. Kościuszki w kierunku Turzyna)- stan dramatyczny szczególnie chodników.To żaden pomysł tylko szukanie gdzie wydać pieniądze gminne. Proszę wyjść dalej do miasta , tam same takie ulice (z wyjątkami). Czyżby Black Pearl, który ma stanąć w miejscu dawnego Baru Extra i zakończyć budowę latem 2018 r. , potrzebuje wsparcia finansowego od Miasta , by wybudować do swojej nieruchomści ekstra drogę.
2017-10-19 14:21:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy