czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pomoc czysta i przejrzysta

Pomoc czysta i przejrzysta

Pomoc czysta i przejrzysta
Data publikacji: 2015-10-13 09:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1425 28077

„Podanie napisałam w styczniu, a przyszli kosić i sprzątać dopiero teraz"- przewodnicząca Iwona Świątkowska opowiadała, jak jej Rada Osiedla Osów dobijała się o pracowników interwencyjnych. Nie ona jedna tak wspominała współpracę z Zakładem Usług Komunalnych oraz Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.


Pomoc pracowników interwencyjnych na osiedlach jest - dosłownie - bezcenna. Wykonują większość prac porządkowych na miejskich terenach publicznych: od poboczy ulic, przez zieleńce, po tzw. tereny geodezyjne. Działają według dyspozycji ZDiTM oraz ZUK, a na gruntach pozostających poza trybem zamówień publicznych, jak choćby na utrzymanie czy pielęgnację zieleni.

- Dlatego tak potrzebne jest opracowanie harmonogramu ich prac - Teresa Flis, przewodnicząca RO Międzyodrze-Wyspa Pucka przekonywała zarówno radnych z komisji ds. inicjatyw społecznych RM, jak i Pawła Adamczyka, dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM. - Musiałam wykonać tysiące telefonów, aby ktoś przyjechał skosić zarośnięte tereny w rejonie ul. Heyki, Gdańskiej, Wiejskiej, na Wyspie Puckiej. A dzikie wysypiska śmieci przy m.in. ul. Dobrej Nadziei i drodze technicznej do Dziewoklicza powstają stale i są nietknięte.©℗

A. NALEWAJKO

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. Mirosław WINCONEK

 

Komentarze

dark2224
Codziennie widać ich w różnych punktach miasta i robią świetną robotę. Najlepiej rzucić wszystko, bo pani przewodnicząca spłodziła podanie. Nie dość że prace wykonali to jeszcze trzeba się do prasy poryczeć!
2015-10-13 10:22:20
k....k
Człowiek dorosły POWINIEN mieć do siebie dystans, zdolność do samokrytycyzmu i poczucie wstydu jakby co. Tych cech nabiera się poprzez wychowanie w domu, szkole... i ponoć w kościele. Na podanie z prośbą o min. koszenie, napisane w styczniu jest odpowiedż w pażdzierniku. Niech się przewodnicząca cieszy, że nie w grudniu. Czy oni w tym szczecińskim ZUK mają poczucie, że coś schrzanili - myślę, że chyba nie mają. Nikt w kraju na Wisłą go nie ma. I w tym cały problem
2015-10-13 08:20:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie