sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pomerania Nostra 2015

Pomerania Nostra 2015

Pomerania Nostra 2015
Data publikacji: 2015-10-29 15:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 1713 34348

Profesor Norbert Hosten, prezes zarządu Stowarzyszenia Telemedycyna w Euroregionie Pomerania, dyrektor Katedry Radiologii Diagnostycznej i Neurologii Uniwersytetu Ernsta-Moritza Arndta w Greifswaldzie, został uhonorowany tegoroczną Polsko-Niemiecką Nagrodą Pomerania Nostra.

Telemedycyna to sieć informatyczna łącząca ponad trzydzieści polskich i niemieckich szpitali w Euroregionie Pomerania, dzięki której konkretne przypadki chorób i zabiegi mogą być konsultowane z ekspertami z odległych placówek bez konieczności przewożenia pacjentów. Dzięki technice cyfrowej do ekspertów przesyłane są tylko dane chorobowe.

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w sali kameralnej filharmonii w Szczecinie. Pomerania Nostra przyznawana jest od 2004 roku. Jej fundatorami są miasta Szczecin i Greifswald, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Ernsta-Moritza Arndta w Greifswaldzie i „Kurier Szczeciński”.

Ideę nagrody i dorobek laureata prezentowali przewodniczący Kapituły Nagrody, prezydent Szczecina Piotr Krzystek i nadburmistrz Greifswaldu dr Arthur König, a laudację na cześć prof. Norberta Hostena wygłosił prof. Leszek Domański z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

Finansową część nagrody, 3000 euro, prof. Norbet Hosten przekazał stowarzyszeniu Lebendiges Brüssow, przy którym działa Polsko-Niemiecki chór „Horyzont”. Dziękował wszystkim osobom po obu stronach granicy, zaangażowanym w projekt Telemedycyna. Podkreślał szczgólną wagę współpracy polsko-niemieckiej w dzisiejszej Europie.

W części arystycznej spotkania wystąpili gitarzyści: Jakub Mazur, uczeń ZSM w Szczecinie, stypendysta Miasta Szczecin, i Krzysztof Meisinger, tgoroczny laureat Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin.

Projekt Telemedycyna uzyskał wsparcie z funduszy europejskich programu Interreg. (b.t.)

Fot.: Dariusz GORAJSKI 

 

Komentarze

hurra
WYRZUCONO MILIONY W BŁOTO
2015-10-29 16:45:28

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie