poniedziałek, 24 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pomalowali przeznaczoną do rozbiórki kamienicę

Pomalowali przeznaczoną do rozbiórki kamienicę

Pomalowali przeznaczoną do rozbiórki kamienicę
Data publikacji: 2019-03-22 10:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:12
Wywietleń: 1108 381705

Przeznaczona do rozbiórki "krwawiąca" kamienica przy ulicy Krasińskiego 85 w Szczecinie została - według wcześniejszych zapowiedzi - zamalowana. Jednak czy teraz wygląda lepiej? Wielu szczecinian uważa, że dopiero teraz budynek straszy wyglądem, a zamalowanie uważają za marnowanie pieniędzy.

Przypomnijmy. Na początku marca nieznany sprawca pomalował elewację budynku w dość ekstrawagancki sposób – z jego okien spływały „krwawe łzy”. Sprawa odbiła się szerokim echem, a rzecznik magistratu ds. mieszkalnictwa zapowiedział, że kamienica zostanie przemalowana. Już wtedy szczecinianom i niektórym radnym ten pomysł się nie spodobał. Radni Edyta Łongiewska-Wijas i Przemysław Słowik apelowali, aby nie bać się spontaniczności w przestrzeni publicznej oraz sprzeciwiali się zamalowaniu muralu.

Na nic zdały się interpelacje radnych i oburzenie mieszkańców - elewację kamienicy nie pokrywają już "krwawe łzy" tylko białe plamy.

(kn)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Szczecin.
Rzecznik magistratu powinien zostać wywalony z pracy.Powinien też zwrócić pieniądze za farbę i koszty robocizny.
2019-03-22 20:54:37
Babam
To był street art. Słusznie, że radni Słowik i Wijas pytają prezydenta o sens wydawania publicznych pieniędzy. Błąd, że autor tej informacji udaje, że tego nie wie. Chyba że rzeczywiście nie czyta lokalnych gazet.
2019-03-22 18:30:59
Rozsądek
Tak to jest faktycznie naruszenie dyscypliny finansów publicznych na kwotę 150 zł. Afera na miarę "Amber Gokd". Naprawdę w Polsce mamy dobrobyt skoro mamy tylko takie problemy. Lokalne gazety, portale internetowe oraz radio od kilku dni zajmują się tym nie mającym żadnego znaczenia tematem. Polska to jednak dziwny kraj.
2019-03-22 13:54:54
Kiedy prokurator zajmie się z urzedu
niegospodarnością...? Jak rozumiem art w mediach jest wystarczającą przesłanką by prokurator wszczął postępowanie z urzędu.
2019-03-22 12:13:02
@Nawet o pustostan należy dbać!
Niech zgadnę. Jeden z tych, którzy decydowali o zamalowaniu?
2019-03-22 11:49:55
nieład
Ciekawe czy ktokolwiek zwrócił uwagę na totalny NIEŁAD urbanistyczny - na tym zdjęciu bardzo dobrze to widać, iż w przeszłości nie było jakiekolwiek logiki urbanistycznej - z przed lat! Gdyby coś takiego miało miejsce obecnie, to estetycy(?) i piewcy "cudów" z przeszłości Szczecina, tak zwyczajnie by się zapluli na śmierć :)) Mało tego. Wiele ówczesnych kamienic powstawała z bardzo marnej jakości materiałów! Niestety, ale masowa budowlanka lat 20-30 XX wieku to nic innego jak tandeta i zwykłe badziewie.Fakt, że były to takie a nie inne czasy i chodziło głównie o zapewnienie dachu nad głową. Jednak tak faktycznie nie myślano wówczas, o budowaniu trwałego na dłużej. Znacznej dalej w przyszłość spoglądali przodkowie, którzy budowali 500...600 lat temu no i ich budowle przy właściwie konserwacji mają się całkiem dobrze. No i paradoks, z lat 50, 60,70 XX wieku czyli blokowiska. Które jak się okazuje mają się naprawdę nieźle, no ich głównym mankamentem jest szpetota !
2019-03-22 11:34:44
Ala
Kto zapłacił za pobazgranie, bo wygląda to jeszcze gorzej, budynku do rozbiórki? Czy to nie jest marnotrawieniem finansów? Czy to przypadkiem nie podlega pod naruszenie dyscypliny finansów? Teraz ten ktosiek to niech odda miastu kasę za taką bezmyślność. Ktoś się przecież pod decyzją o pobazgraniu podpisał więc łatwo jest znaleźć zleceniodawcę i proszę mi tu nie pisać czasem, że to miasto, ponieważ decyzję podejmuje człowiek i to on ponosi za swoje bezmyślne czyny odpowiedzialność.
2019-03-22 11:06:54
Nawet o pustostan należy dbać!
Raczej zamalowali. Zamalowali szpecące bazgroły, które nielegalnie namalował jakich wandal.
2019-03-22 10:30:46