Piątek, 23 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Pomagają od lat i nie oczekują niczego w zamian

Data publikacji: 05 grudnia 2023 r. 11:17
Ostatnia aktualizacja: 06 grudnia 2023 r. 11:40
Pomagają od lat i nie oczekują niczego w zamian
Nagrodzona Nel Stachera z opiekunką koła Katarzyną Dudek Fot. Wioletta MORDASIEWICZ  

Podczas obchodów Dnia Pracownika Socjalnego w Stargardzie, wręczono nagrody prezydenta społecznikom roku.

W gronie uhonorowanych tym tytułem i nagrodzonych nagrodami finansowymi znaleźli się Elżbieta Drobik, szefowa stowarzyszenia Edukacja - Zdrowie - Aktywność, Nel Stachera, wolontariuszka ze Szkolnego Koła Wolontariatu w ZS oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Stargardzie i Koło Wolontariatu w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP.

Obchody Dnia Pracownika Socjalnego zorganizowano w Stargardzkim Centrum  Kultury.

- Nasi społecznicy i pracownicy socjalni budują więzi tam gdzie ich brakuje - mówił podczas gali 30 listopada Rafał Zając, prezydent Stargardu. - Mierzą się z licznymi trudnościami, ale udowadniają, że nie ma sytuacji bez wyjścia. W swojej pracy zawodowej i społecznej potrafią wykazać się zarówno pełnym profesjonalizmem, jak i dużą empatią. To postawa, której należy się pełny podziw i szacunek. Serdecznie dziękuję wam za to podawanie ręki potrzebującym. W imieniu wszystkich ludzi, którym pomagacie serdecznie dziękuję. Wszystkiego dobrego z okazji waszego święta, dużo sił i radości!

Podczas uroczystości prezydent wręczył nagrody społecznikom roku za szczególne osiągnięcia w dziedzinie polityki społecznej.

W  kategorii indywidualnej otrzymała ją Elżbieta Drobik, prezes Stowarzyszenia Edukacja - Zdrowie - Aktywność, inicjatorka wielu działań profilaktycznych oraz szkoleń prozdrowotnych.

W kategorii młody społecznik nagrodę prezydenta odebrała Nel Stachera, uczennica klasy V Zespołu Szkół w Stargardzie, czynna uczestniczka Szkolnego Koła Wolontariatu.  

 - Bardzo lubię pomagać, szczególnie zwierzętom ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kiczarowie - mówiła w SCK nagrodzona Nel Stachera. - Dajemy im jedzenie, zbieramy dla nich karmę, wychodzimy z nimi na spacery.

Wyróżnienie trafiło też do Szkolnego Koła Wolontariatu, które prowadzi Katarzyna Dudek.

- Czy pada deszcz czy wieje, oni są na każdą prośbę - chwali swoich podopiecznych pani Katarzyna. - Nawet nie trzeba ich prosić. 

W kategorii zespołowej nagrodę otrzymały dwie organizacje: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Stargardzie, z Agnieszką Kłodowską-Keller na czele oraz Koło Wolontariatu w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP.

- Ja się nie zgadzam, że państwu, zebranym tu społecznikom wiele udało się zrobić - mówił Norbert Śliwa, kierownik OSiW OHP w Stargardzie. - Słowo udało się, zakłada jakaś przypadkowość. A wy jesteście zawodowcami! I doskonale się z wami współpracuje. Dziękujemy, że dajecie nam przestrzeń do pomagania.

Miasto doceniło też pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stargardzie. Wyróżnienia otrzymali: Renata Skorupa, Natalia Olejnik-Kudła, Renata Kwiatkowska, Bożena Ignatowicz, Stanisław Ogonowski i Katarzyna Falbogowska. Podziękowania trafiły też do dyrektorów placówek, działających na rzecz stargardzian.

Podczas uroczystości czas umiliły gościom Hanna Cielecka, Maja Piekarska, Jagoda Żak i Małgorzata Nowak z Grupy De Facto, prowadzonej przez Celinę Gładysz z SCK. ©℗

(w)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

klemens
2023-12-06 11:05:27
i nie oczekują nic w zamian ? Z tekstu można wywnioskować coś przeciwnego . Bezinteresowna pomoc lubi ciszę .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA