Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

„Pomagają i chronią" tylko w nowych autach

Data publikacji: 24 września 2016 r. 03:07
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:15
„Pomagają i chronią" tylko w nowych autach
 

Komenda Główna Policji rozstrzygnęła konkurs na hasło, które się pojawi na radiowozach. Od teraz funkcjonariusze będą jeździć z dewizą „Pomagamy i chronimy".

Konkurs został ogłoszony w czerwcu. Nadeszło 4,5 tys. propozycji, dlatego Komenda Główna nie rozstrzygnęła konkursu w połowie lipca, jak wcześniej planowała, a dopiero teraz. Oceniała je komisja, w której oprócz przedstawicieli policji byli językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Jerzy Bralczyk. Jednomyślnie za najlepszy uznano hasło „Pomagamy i chronimy”.

Członkowie komisji podkreślili siłę przekazu tego sloganu, jego ukierunkowanie społeczne oraz zgodność z duchem policyjnej służby. Zaznaczono, że czasowniki „chronić” i „pomagać” w różnych formach pojawiły się w 71 propozycjach zgłoszonych w konkursie.

Wkrótce mają się rozpocząć prace nad projektem graficznym wybranego hasła. Kiedy zobaczymy zwycięskie motto m.in. na radiowozach w Szczecinie?

- Pojawi się ono tylko na nowych pojazdach, a nie mamy informacji, kiedy dokładnie do naszej komendy trafią kolejne radiowozy. Pewnie minie jeszcze trochę czasu, gdyż muszą się rozstrzygnąć wszystkie formalności dotyczące samochodów i ich oznakowania - mówi asp.sztab. Anna Gembala z KWP w Szczecinie. ©℗

(szymw)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA