Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Półtora tysiąca mandatu i holowanie

Data publikacji: 13 listopada 2016 r. 10:31
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:20
Półtora tysiąca mandatu i holowanie
 

Stargardzka drogówka w ciągu godziny zatrzymała dwa razy tego samego kierowcę, któremu w konsekwencji odholowano pojazd. Nieposiadający uprawnień do kierowania sprawca wykroczeń łącznie otrzymał mandaty na sumę 1 500 zł.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie wieczorem na ulicy Podleśnej zatrzymali do kontroli drogowej 22-letniego kierowcę, który osobówką przekroczył dozwoloną prędkość. Jednak podczas interwencji szybko się okazało, że mieszkaniec gminy Stargard nie poosiada prawa jazdy i nigdy go nie posiadał, dlatego mężczyzna otrzymał 1000 zł mandatu i zadeklarował, że po zaparkowany na poboczu samochód jedzie ktoś z bliskich.

Policjanci dając wiarę w relację sprawcy wykroczenia udali się w rejon służbowy, ale niespełna godzinę później w pobliskiej miejscowości za kierownicą tego samego pojazdu ponownie dostrzegli 22-latka. Zatrzymany drugi raz do kontroli mężczyzna otrzymał kolejny mandat, ale tym razem mundurowi odholowali jego pojazd na policyjny parking.

Za kierowanie samochodem bez uprawnień sąd może podjąć decyzję o zakazie prowadzenia pojazdów, a wówczas ponowne zatrzymanie w takiej sytuacji nie będzie już wykroczeniem, lecz przestępstwem zagrożonym karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Piotr
2016-11-14 07:33:29
Przy braku uprawnień holowanie jest obligatoryjne, więc ten artykuł oskarża policjantów o niedopełnienie obowiązków. Ustalcie dokładnie jak było a potem piszcie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA