Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Półmetek sezonu w marinie

Data publikacji: 20 lipca 2016 r. 09:14
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
Półmetek sezonu w marinie
 

Prawie 400 umów i deklaracji postoju podpisali żeglarze odwiedzający nowy szczeciński port jachtowy na Wyspie Grodzkiej w tym roku. Wśród zagranicznych gości nie zabrakło Niemców, Brytyjczyków, Skandynawów, Holendrów, Szwajcarów, Belgów czy Czechów.

– Liczba podpisanych dokumentów odzwierciedla rzeczywistą liczbę jednostek, które odwiedziły Szczecin i marinę mniej więcej od połowy kwietnia – informuje Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy Żeglugi Szczecińskiej. – Większość gości zdecydowała się na kilkudniowy postój. Oznacza to, że Szczecin był dla nich najczęściej przystankiem na trasie dłuższego rejsu.

Wśród rezydentów, czyli żeglarzy i wodniaków podpisujących umowy długoterminowe (np. na cały sezon), dominują Polacy. Z kolei Niemcy pozostają w marinie maksymalnie kilka dni i to właśnie tych gości jest najwięcej.

– Zdarzają się także jednostki, które wracają do nas po kilku tygodniach i zapowiadają kolejne odwiedziny, jeszcze w obecnym sezonie – dodaje T. Owsik-Kozłowski. – Do tej pory największy tłok w porcie jachtowym odnotowaliśmy podczas tegorocznych Dni Morza, a więc w drugi weekend czerwca. Nie zawiodły także dwa ostatnie lipcowe weekendy, kiedy w marinie wolne były jedynie pojedyncze miejsca.

(ek)

Fot. Marek Klasa

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 20 lipca 2016 r.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do: :)
2016-07-20 13:06:05
Widać, że chyba konsumowałeś co innego, uprawianego na plantacji, bo takie głupoty wypisujesz. Jak część osiadającej wyspy może być najlepszym terenem centrum miasta. Nie dość, że to nie centrum, to jeszcze nie najlepszy, bo dla inwestorów liczy się stabilny grunt, bezkonfliktowy dojazd i lokalizacja. Więcej szacunku dla starszych osób, a życie będzie piękniejsze, tak, jak urokliwa jest wyspa z działkami na Odrze :-) P.S. Szkoda, że Szczecin jest tylko przystankiem, a nie celem podróży.
//
2016-07-20 12:56:27
To prawda wszyscy przyjezdni dziwia sie ze na tej wyspie sa dzialkowicze.
:)
2016-07-20 10:12:23
Taka MARINA powinna powstac juz z 20 lat temu a nie dopiero teraz, teraz trzeba ja rozbudowac, oraz jak najszybciej wywalic dzialkowcow z wyspy grodzkiej, to jakas zenada centrum miasta najlepsze tereny a jakis dziadek sobie marchewkę pieli

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA