Poniedziałek, 27 marca 2023 r. 
4 szczecin
REKLAMA

Policyjny pies odnalazł niedoszłą samobójczynię

Data publikacji: 14 lipca 2022 r. 15:07
Ostatnia aktualizacja: 15 lipca 2022 r. 10:49
Policyjny pies odnalazł niedoszłą samobójczynię
Fot. KMP Szczecin  

Szczeciński funkcjonariusz oraz policyjny pies Karzeł odnaleźli niedoszłą samobójczynię. Kobieta została przekazana pod opiekę służb medycznych.

- Operator numeru alarmowego 112 otrzymał informację, że z bloku mieszkalnego oddaliła się 38-letnia kobieta, która okaleczyła się oraz przejawia myśli samobójcze - relacjonuje policja.

Natychmiast podjęto poszukiwania. Do działań został również skierowany mł. asp. Piotr Szczepanowski ze swoim psem patrolowo-tropiącym. Karzeł od razu podjął trop, doprowadzając policjanta do siedzącej na murku kobiety. Miała widoczne rany na rękach. Desperatka trafiła do szpitala.

To kolejne skuteczne działanie funkcjonariusza z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Niespełna dwa tygodnie temu poza godzinami służby mundurowy zatrzymał sprawcę przemocy domowej.

- Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc - przypomina policja. - Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. W takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

(K)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do... Pies-owej Suki
2022-07-15 10:38:15
Jako 2-ce "po-trzaskanych"... to widac wyraznie, ze nie ma naj-mniejszego Sensu - co kolwiek Wam dalej wytlumaczyc ?? I przy okazji... Duze Brawa dla Karzelka i w/w Policjanta !!
Suka
2022-07-14 21:17:02
"Jak można nazwać psa karzeł, to niepoprawne politycznie." PO_prawna nazwa PO_lityczna to; "Karzeł Żoliborski".
Pies
2022-07-14 16:34:24
Jak można nazwać psa karzeł, to niepoprawne politycznie. Pwowinien jak juz to nazywać się niskorosly

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA