Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Policjant po służbie

Data publikacji: 09 października 2015 r. 13:22
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:29
Policjant po służbie
Fot. Robert Wojciechowski  

Policjant nawet w czasie wolnym od służby, zawsze chętnie służy pomocą. Udowodnił to funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego koszalińskiej komendy, który nie pozwolił, aby złodzieje uniknęli odpowiedzialności. Kiedy zauważył, że dwóch mężczyzn z terenu prywatnej posesji chce ukraść przyczepę samochodową, ruszył za nim w pościg, informując o tym  stanowisko kierowania. Do akcji wkroczyli policjanci z II komisariatu  i z Zespołu Wywiadowców, którzy zatrzymali sprawców. 

Zdarzenie miało miejsce wieczorem, kiedy policjant w czasie wolnym od służby wracał do domu. Przejeżdżając samochodem przez małą miejscowość w gminie Świeszyno, zauważył na jednej z posesji odpalony i pozostawiony z włączonymi światłami pojazd. 

Funkcjonariusz, na co dzień pełniący służbę w Wydziale Kryminalnym koszalińskiej komendy nagle zauważył, że dwaj mężczyźni wyjmują jedno z przęseł płotu i usiłują przez nie wyjechać przyczepą samochodową. 

Policjant powiadomił o swoim podejrzeniu kradzieży oficera dyżurnego i ruszył w pościg za sprawcami.
Mężczyźni widząc szybką reakcję funkcjonariusza, nie zamierzali czekać na dalszy rozwój wydarzeń i natychmiast jeden z nich rzucił się do ucieczki. Drugi natomiast wsiadł do zaparkowanego w pobliżu BMW i odjechał. Policjant już po kilkunastu metrach zatrzymał pierwszego ze sprawców.  Okazał się nim 30-latek z powiatu gryfickiego. 

Drugi sprawca wpadł w ręce mundurowych kilkadziesiąt minut po zdarzeniu, na jednej z ulic miasta. 

Jego zatrzymania dokonali mundurowi z II komisariatu wspólnie z funkcjonariuszami z Zespołu Wywiadowców.

Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że 28-latek kierował pojazdem pod wpływem narkotyków. 

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Jeszcze w piątek usłyszą zarzuty, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

(isz)


REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA