poniedziałek, 14 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Dwa razy ratował ludzkie życie

Dwa razy ratował ludzkie życie

Dwa razy ratował ludzkie życie
Data publikacji: 2016-01-06 10:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 3206 88499

Sierż. szt. Łukasz Chojniak - to jeden z policjantów nagrodzonych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Funkcjonariusz dwukrotnie ratował ludzkie życie. Za pierwszym razem skoczył do lodowatej wody za młodym człowiekiem, który chciał popełnić samobójstwo i odholował go do nabrzeża. W drugim przypadku uratował mężczyznę, pod którym załamał się lód na jeziorze.

Łukasz Chojniak jest jednym z 14 funkcjonariuszy zachodniopomorskiego garnizonu, który otrzymał nagrodę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nagrody zostały przyznane za męstwo, ponadprzeciętną odwagę i wysoką skuteczność w realizacji zadań służbowych.

Dzielny policjant służbę pełni w Ogniwie Patrolowo- Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie. Do policji wstąpił w 2005 roku.

Policjant skromnie opowiada o zdarzeniach, w których ratował ludzkie życie. Uważa, że postąpił słusznie, w swoim zachowaniu nie widzi niczego nadzwyczajnego. Podejmował decyzję w ułamku sekundy, nie zastanawiał się nad konsekwencjami. Kiedy w grę wchodzi ludzkie zdrowie i życie nie ma czasu na analizę, w głowie kołacze się jedna myśl – niesienie pomocy potrzebującemu.


Za pierwszym razem skoczył do rzeki za młodym człowiekiem, który chciał popełnić samobójstwo, na dworze było wówczas -14 stopni C. Nie zastanawiał się ani chwili. Płynął za nim kilkanaście metrów pomimo, że nurt rzeki był silny. Chłopak po wyciągnięciu na nabrzeże trafił pod opiekę lekarzy.

Za drugim, zareagował na wołanie kobiet proszących o pomoc w uratowaniu mężczyzny, pod którym załamał się lód. 45-latek wbiegł na zamarznięte jezioro za psem. Policjant przy pomocy linki holowniczej, pasów od umundurowania i samych mundurów wyciągnął mężczyznę z przerębli. Pies też został uratowany.


Sierż. szt. Łukasz Chojniak ma też sukcesy w codziennej służbie. Wykrył kilkanaście przestępstw związanych z posiadaniem i rozprowadzeniem narkotyków i zatrzymał sprawców tych czynów.

Policjant ma żonę i troje dzieci. Jego hobby to piłka nożna. Wraz innymi policjantami jest w drużynie reprezentującej KWP w Szczecinie na licznych turniejach w kraju i za granicą. Jest bramkarzem. W przeszłości jego drużyna zdobyła Mistrzostwa Polski w zawodach służb mundurowych w Mielnie. Od tego czasu zawsze są w czołówce. Jesienią byli w Grodzisku na Międzynarodowym Turnieju Charytatywnym, zdobyli IV miejsce na kilkanaście drużyn. Piłką nożną interesują się także synowie policjanta. W wolnym czasie razem grają w piłkę. (k)

Fot. arch. Policji

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Czy fotopułapki przy pojemnikach na śmieci to dobry sposób na wyegzekwowanie segregowania odpadów?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie