Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Chciał popełnić samobójstwo. Uratowała go policjantka

Data publikacji: 13 marca 2019 r. 11:06
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:35
Chciał popełnić samobójstwo. Uratowała go policjantka
 

Młody mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy policji późnym wieczorem. Powiedział, że chce popełnić samobójstwo. Policjantka pełniąca dyżur tak umiejętnie poprowadziła rozmowę ze zdesperowanym 30-latkiem, że nie doszło do tragedii.

Dyżurni Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie w czasie pełnienia służby odbierają różne telefony. Czasem trzeba działać szybko i zdecydowanie. Tak było, kiedy na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna informując, że chce popełnić samobójstwo. Dyżurujący policjanci niezwłocznie rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia miejsca pobytu desperata. Po krótkiej chwili 30-latek jeszcze raz zadzwonił. Wtedy pomocnik dyżurnego sierż. szt. Anna Dygas, która na co dzień pełni funkcję Rzecznika Prasowego w KPP Goleniów, umiejętnie podjęła rozmowę z mężczyzną.

– Mężczyzna w rozmowie z policjantką po czasie zaczął opisywać miejsce swojego pobytu, co pozwoliło na niezwłocznie wysłanie tam patrolu. 30-latek znaleziony został przez patrol na brzegu rzeki, był nietrzeźwy. Mężczyźnie udzielono od razu niezbędnej pomocy – informuje policja.

(reg)

Fot. KPP Goleniów

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Berbeć
2019-03-13 18:03:06
Skoro chciał się targnąć na swoje życie to jego wola.tylko po co powiadamiał o tym .widocznie chciał by było o nim w mediach.za to bym karał srodze.
;/
2019-03-13 15:44:09
Takie sa skutki zycia nadal w sredniowieczu, na zachodzie jak ktos chce odejsc to moze zrobic to w cywilizowany sposob za pomoca eutanazji na zyczenie i nie trzeba wydzwaniac na numery alarmowe, a u nas ,w hospicjach leza dziesiatki tys ludzi nieuleczalnie chorych-cierpiacych,czasem nie mogacych nawet słowa powiedziec a sztucznie trzma sie ich przy zyciu ze wzgledow wyznaniowych, to jest chore, ale kiedys jak traficie w takie miejsce o sobie przypomnicie moje slowa,kazdy sam MA PRAWO decydowac o wlasnym zyciu i o tym cz chce umrzec czy nie ,jesli nie moze tego przekazac lekarze powinni skrocic jego cierpienie a dzwoniacy z artykulu pewnie dostanie mandat za nieuzasadnione wezwanie policji,potem szpital,zolte papiery ,depresja i rentka 700zl jak dobrze pojdzie ....
chciał pogadać...............
2019-03-13 11:46:21
a nie żadne samobójstwo , ale skoro taka jego wola...............

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA