Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Policjanci szkolili kobiety w samoobronie [GALERIA]

Data publikacji: 2018-11-29 10:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
Policjanci szkolili kobiety w samoobronie
 

W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wałczu policjanci przeprowadzili szkolenie z technik samoobrony dla mieszkanek powiatu. Kobiety uczyły się właściwych zachowań w przypadku natrętnego nękania czy też nagłego zaatakowania. Szkolenie przeprowadził instruktor taktyk, technik interwencji policyjnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Chęć udziału w pierwszych zajęciach „Samoobrona kobiet” zgłosiło 20 pań. W sali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pojawiło się ich 15. Prowadzący zajęcia asp. Sebastian Cupryjak, instruktor taktyk, technik interwencji policyjnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, uczestniczkom szkolenia przekazał wiedzę na temat umiejętności rozpoznawania niebezpiecznych sytuacji, jak i zachowania się w takich sytuacjach. Zaprezentował też podstawy technik obrony.

Mieszkanki powiatu najpierw wysłuchały krótkiej teorii przepisów prawa w przypadku tzw. obrony koniecznej, świadka czy osoby pokrzywdzonej, a następnie przystąpiły do prowadzonej przez instruktora rozgrzewki. Ćwiczyły, jak bronić się w przypadku ataku sprawcy, czy kradzieży torebki.

Organizatorem szkolenia była dyrekcja MOSiR we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Wałczu. Szkolenie zorganizowane zostało na prośbę mieszkanek powiatu wałeckiego, a jego celem było przygotowanie uczestniczek do uniknięcia lub odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie.

(k)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A gorzej "moze byc"...
2018-11-29 21:05:50
Jak po powrocie do domu - od razu zostana "przetestowane"...??
Hmm
2018-11-29 20:19:05
Poza moze 4-ma "przypadkami" to kto na takie "pieknosci poleci"... ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA