Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Policjanci pokazali walizki edukacyjne

Data publikacji: 2016-11-28 19:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:21
Policjanci pokazali walizki edukacyjne
 

Zachodniopomorscy policjanci podczas szkolenia z zakresu profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy pokazali w poniedziałek specjalne walizki edukacyjne - zawierające między innymi przedmioty, które mogą służyć do zażywania narkotyków. Walizki mają przydać się podczas spotkań funkcjonariuszy z rodzicami i nauczycielami.

- Tych walizek jest 21 - opowiadał nadkomisarz Marzena Maćkowiak-Pluta z Wydziału Prewencji KWP. - Trafią do naszych wydziałów w całym województwie.

Oprócz materiałów multimedialnych i atrap narkotyków znajdują się tam interesujące gadżety - np. brelok pełniący jednocześnie funkcję skrytki na narkotyki czy samochodowy młoteczek do rozbijania szyb, w którym można ukryć tabletki extasy. Dzięki nim rodzice i nauczyciele sporo dowiedzą się o metodach przechowywania narkotyków, jakie mogą stosować ich podopieczni.

Jak poinformowała Marzena Maćkowiak-Pluta, z badań wynika, że problemy z narkotykami w naszym województwie nie odbiegają od ogólnopolskiej średniej. Na pewno niebezpiecznym trendem jest mieszanie przez młodych ludzi różnych substancji psychoaktywnych, na przykład alkoholu z narkotykami - bo nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak organizm zareaguje na taki miks. ©℗

(as)

Na zdjęciu: Te walizki pełnią funkcje edukacyjne

Fot. Ryszard PAKIESER

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA