czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Policjanci pokazali walizki edukacyjne

Policjanci pokazali walizki edukacyjne

Policjanci pokazali walizki edukacyjne
Data publikacji: 2016-11-28 19:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:21
Wywietleń: 1836 177491

Zachodniopomorscy policjanci podczas szkolenia z zakresu profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy pokazali w poniedziałek specjalne walizki edukacyjne - zawierające między innymi przedmioty, które mogą służyć do zażywania narkotyków. Walizki mają przydać się podczas spotkań funkcjonariuszy z rodzicami i nauczycielami.

- Tych walizek jest 21 - opowiadał nadkomisarz Marzena Maćkowiak-Pluta z Wydziału Prewencji KWP. - Trafią do naszych wydziałów w całym województwie.

Oprócz materiałów multimedialnych i atrap narkotyków znajdują się tam interesujące gadżety - np. brelok pełniący jednocześnie funkcję skrytki na narkotyki czy samochodowy młoteczek do rozbijania szyb, w którym można ukryć tabletki extasy. Dzięki nim rodzice i nauczyciele sporo dowiedzą się o metodach przechowywania narkotyków, jakie mogą stosować ich podopieczni.

Jak poinformowała Marzena Maćkowiak-Pluta, z badań wynika, że problemy z narkotykami w naszym województwie nie odbiegają od ogólnopolskiej średniej. Na pewno niebezpiecznym trendem jest mieszanie przez młodych ludzi różnych substancji psychoaktywnych, na przykład alkoholu z narkotykami - bo nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak organizm zareaguje na taki miks. ©℗

(as)

Na zdjęciu: Te walizki pełnią funkcje edukacyjne

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie