Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
9 szczecin
REKLAMA

Walizki edukacyjne, czyli jak się szkoli policja

Data publikacji: 28 listopada 2016 r. 14:12
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
Walizki edukacyjne, czyli jak się szkoli policja
Prezentacja walizek odbyła się podczas szkolenia z zakresu profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy, w której uczestniczyli dzielnicowi oraz policjanci zajmujący się profilaktyką i edukacją na rzecz bezpieczeństwa. Fot. policja  

W poniedziałek (28 listopada) podczas szkolenia z zakresu profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy zaprezentowane zostały walizki edukacyjne, które zawierają substancje przypominające narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania. Walizki narkotykowe zostaną przekazane do wszystkich komend na terenie województwa zachodniopomorskiego. Pozyskane od Urzędu Marszałkowskiego środki finansowe zostały wykorzystane między innymi na zakup tych 21 walizek.

Walizka zawiera przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Zawiera również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające. Kuferki wypełnione są najbardziej popularnymi atrapami narkotyków na polskim czarnym rynku. Każdy specyfik opatrzony jest szczegółowym opisem wyglądu, ceną, a także nazwami używanymi w młodzieżowym slangu. Są tam szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można schować narkotyki. Dzięki temu edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów jest o wiele łatwiejsza. Policjanci chcą edukować te osoby, by wyostrzyć ich czujność. Niepozorna metalowa śruba bądź atrapa baterii może się okazać schowkiem na dopalacze lub zażywane leki, a zabawkowa piłeczka, do piłki nożnej lub golfa – młynkiem do marihuany.

Prezentacja walizek odbyła się podczas szkolenia z zakresu profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy, w której uczestniczyli dzielnicowi oraz policjanci zajmujący się profilaktyką i edukacją na rzecz bezpieczeństwa. Funkcjonariusze otrzymali praktyczne wskazówki, jak korzystać z takich materiałów prowadząc spotkania na temat uzależnienia z rodzicami i nauczycielami.

(p)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA