Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Ratownik medyczny chciał pomóc, a został dotkliwie pobity

Data publikacji: 2019-12-22 11:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-23 17:23
Ratownik medyczny chciał pomóc, a został dotkliwie pobity
 

Ratownik medyczny, który udzielał pomocy młodemu mężczyźnie w Trzebiatowie, został przez niego zaatakowany w karetce. Agresywny pacjent rzucił się na niego i zaczął go dusić, popychać i bić. Uspokoił się dopiero, kiedy załoga karetki wezwała policję.

Do zdarzenia doszło w sobotę (21 grudnia) wczesnym popołudniem. Dyspozytor filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia w Kołobrzegu otrzymał zgłoszenie, że przy ulicy Kilińskiego w Trzebiatowie na trawniku leży nieprzytomny mężczyzna i potrzebuje pomocy. Na miejsce od razu wysłano karetkę. Ratownicy medyczni, widząc, że mężczyzna jest ranny (miał ranę na głowie i kolanie), zdecydowali o przewiezieniu go do szpitala.

W karetce 31-latek stał się jednak bardzo agresywny. Najpierw w stronę ratowników poleciały wyzwiska, a potem mężczyzna rzucił się na jednego z nich, zaczął go dusić, popychać i uderzać. Kierowca karetki zatrzymał się i wezwano policję.

- Agresywny pacjent został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji, natomiast zaatakowany ratownik medyczny trafił do szpitala. Po badaniach lekarskich stwierdzono u niego uraz obręczy barkowej, kręgosłupa, ręki i nogi – mówi w rozmowie z „Kurierem” Paulina Targaszewska, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Rzeczniczka dodaje, że ataki na ratowników medycznych w czasie, kiedy pełnią oni służbę, są coraz powszechniejsze. Tylko w 2019 roku w naszym województwie odnotowano ponad 70 takich przypadków, kiedy w sprawie agresywnych pacjentów bądź członków ich rodziny musiała interweniować policja.

Sprawą 31-latka zajmuje się już gryficka policja. Za atak na ratowników będących na służbie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

(reg)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

notoco
2019-12-22 22:00:51
bo pijaków to trzeba zawozić na izbę wytrzeźwień (są takie jeszcze?) a nie na s.o.r.
/
2019-12-22 12:48:45
Tylko pawulonik dla takich, jak na Botoxie ;/

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ