piątek, 10 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Policjanci nie wchodzą do parku nocą. Boją się?

Policjanci nie wchodzą do parku nocą. Boją się?

Policjanci nie wchodzą do parku nocą. Boją się?
Data publikacji: 2018-05-13 15:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:10
Wywietleń: 3634 327425

W Barlinku brakuje policjantów. Brakuje też policyjnych radiowozów. Wykorzystują to chuligani, którzy coraz śmielej poczynają sobie w niektórych rejonach miasta. Ostatnim wyczynem barlineckiej chuliganerii było zniszczenie kamer miejskiego monitoringu w parku im. Emanuela Laskera.

Mieszkańcy miasta dziwią się, że w tak eksponowanym miejscu dochodzi do chuligańskich wybryków – notorycznego spożywania alkoholu, niszczenia parkowego wyposażenia, zaczepiania spacerowiczów, co nie wywołuje właściwie żadnej reakcji policji. W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej odczytano protest właściciela hotelu, który znajduje się niedaleko parku.

Według niego policja nie robi nic, aby do takich sytuacji nie dopuszczać. Nie reaguje na sygnały alarmujące, że coś złego dzieje się w parku. Dziwi się, że chuligani pod okiem kamer monitoringu piją alkohol bez żadnego skrępowania czy obawy, że natkną się na patrol policji. Sytuacje takie powtarzają się w każdy weekend. Nikt z tym nie próbuje walczyć. Stąd m.in. w jedną noc zniszczono kamery, a w drugą, jakby nigdy nic, trwała w parku libacja alkoholowa. Mężczyzna pyta, kiedy sytuacja ulegnie zmianie, czy wtedy gdy w parku dojdzie do zabójstwa? Podkreśla, że policjantów w parku widać, ale tylko w dzień. Po zmroku policjanci wolą tam nie wchodzić, bojąc się wulgarnych epitetów czy zaczepek.

– Niedawno daliśmy połowę potrzebnej kwoty na zakup przez policjantów radiowozu – mówił w trakcie dyskusji nad tym tematem radny Romuald Romaniuk. – Może popełniliśmy błąd? Może trzeba było kupić policjantom rowery? Może częściej zaglądaliby wtedy do parku? Uważam, że sytuacja jest tragiczna. Jeżeli dalej tak będzie, chuligani będą się czuli coraz bardziej bezkarni.

Do funkcjonowania monitoringu miejskiego nawiązywał radny Jerzy Symela. Jak on powinien działać? Według niego, tak jak działa monitoring w niedalekich od Barlinka Pyrzycach. Tam monitory obserwowane są przez 24 godziny na dobę. Każda nieprawidłowość natychmiast zgłaszana jest policji bądź straży miejskiej. W Barlinku nikt tego nie pilnuje i m.in. dlatego chuligani robią, co im się żywnie podoba.

* * *

Park Laskera to niejedyne miejsce, które w porze nocnej lepiej omijać. Podobnie jest w parku na ulicy Gorzowskiej, w pobliżu wielu sklepów z alkoholem na terenie miasta. Nie za wszystko można winić barlineckich policjantów, bo tych jest po prostu za mało. Zdarza się, że nocą na służbie jest ich dwóch, a gmina jest duża. Błędem była zgoda na likwidację dyżurnego miejscowego komisariatu policji. Uwierzono wtedy, że dzięki temu przybędzie policjantów na ulicach. Ktoś minął się z prawdą, mówiąc takie rzeczy. Dlatego potrzebna jest debata na temat bezpieczeństwa w gminie. Władz miasta, radnych, władz policji i to tych ze Szczecina. Bo to one decydują, ilu policjantów trafi do Barlinka i jakim sprzętem będą się posługiwać. ©℗

 Tekst i fot. Jacek Słomka

Komentarze

Shimi
Jak chorym trzeba być człowiekiem, żeby wszystko wiązać z partią rządzącą? ktoś pije w parku - wina pisu. I tacy ludzie mają prawa wyborcze :V
2018-05-14 15:47:19
Pikuś
Do parku policjanci nie wchodzą, bo się boją, ale na konferencjach naukowych chętnie się pojawiają nasłani przez pisowską prokuraturę. Prawdziwi ważniacy.
2018-05-14 01:13:53
F
Policjantów z prewencji oddelegowuje się do ruchu drogowego, bo tam jest $$$. Państwo PiSowske kosztuje, a z kierowcy zawsze się zciągnie haracz czy paliwem czy mandatem. Patologia buszująca po parkach jest niewypłacalna. Niestety, ale przy tych warunkach zarobkowych i socjalnych policjantów będzie mniej. Mnie dziwi fakt, ze np. wojsko nie jest wykorzystywane w celu poprawy bezpieczeństwa parków, protestów, meczy piłkarskich czy rocznic smoleńskich.
2018-05-14 00:57:26
Jak w lesie.
Może to wina komendanta, jak z niego psychol to podwładni odchodzą.
2018-05-13 21:31:18
Bojażliwe pały?
To samo w Dąbiu.Pijaczki ucztują w biały dzień pod nasem policji wzdłuż ciągu spacerowo-rowerowego nad rz.Pł0nią!
2018-05-13 18:24:54
;;;
Wyslac kilka radiowozów prewencji i antyterrorystów oraz policjantów po cywilnemu ze Szczecina to w 1 dzienzrobią porzadek z ta patolą
2018-05-13 17:23:02
Zlikwidować CBA i Policję !!
..
2018-05-13 16:11:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#zostań w domu z "Kurierem Szczecińskim"

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zakaz wstępu do lasów pomaga zwalczać epidemię koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie