Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Policjanci na jarmarku

Data publikacji: 23 lipca 2016 r. 22:24
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:10
Policjanci na jarmarku
Fot. policja  

Od 20 lipca mieszkańcy Szczecina goszczą u siebie uczestników Światowych Dni Młodzieży, które w tym roku odbywają się w Krakowie. Wizytę pielgrzymów zabezpieczają szczecińscy policjanci, których nie zabrakło także na Jarmarku Jakubowym.

- Policjanci podczas wizyty pielgrzymów dbają przede wszystkim o ich bezpieczeństwo, a także prowadzą działania profilaktyczne ukierunkowane na zabezpieczenie swojego mienia - poinformował asp. Michał Sroka.

Przybyli do Szczecina pielgrzymi poza zwiedzaniem miasta i uczestniczeniem w liturgicznych spotkaniach mieli również okazję zapoznania się z polską kultura i kuchnią w trakcie Jarmarku Jakubowego.

- Na tej imprezie nie zabrakło również szczecińskich policjantów. Jarmark odbywa się jak co roku na terenie przyległym do bazyliki archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie. Tam również szczecińscy funkcjonariusze prowadzili działania profilaktyczno-informacyjne, aby przybliżyć uczestnikom jarmarku pracę policjantów, a przy okazji przestrzec przed różnymi zagrożeniami, które mogą ich spotkać - dodał asp. Michał Sroka.

W czasie imprezy oprócz możliwości zdobycia cennych informacji z zakresu profilaktyki można było zobaczyć policyjny sprzęt i radiowozy. Najmłodsi uczestnicy festynu zostali obdarowani drobnymi upominkami mającymi na celu przypomnienie im zasad bezpieczeństwa.

(p)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA