Poniedziałek, 02 października 2023 r. 
22 szczecin
REKLAMA

Policja świętowała [GALERIA]

Data publikacji: 23 lipca 2016 r. 10:27
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:10
Policja świętowała
 

Wojewódzkie Obchody Święta Policji, które odbyły się w Gryfinie, rozpoczęły się w piątek (22 lipca) mszą św. w kościele pw. Narodzenia NMP odprawioną w intencji zachodniopomorskich policjantów. Po nabożeństwie celebrowanym przez arcybiskupa Andrzeja Dzięgę, pododdziały policji, orkiestra oraz zaproszeni goście przemaszerowali ulicami miasta w stronę nowej Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie nowo wybudowanej siedziby gryfińskich funkcjonariuszy.

W maju ubiegłego roku uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej komendy; wcześniej, w 2013 r. podpisano list intencyjny w sprawie budowy obiektu. Powstanie nowej siedziby komendy było koniecznością, bo dotychczasowa była już mocno zniszczona. Funkcjonariusze pracowali w małych, niefunkcjonalnych i ciasnych pomieszczeniach. Obecna komenda gryfińskich policjantów prezentuje się okazale. Fundusze na budowę obiektu najnowszej generacji pozyskane zostały ze środków Programu Standaryzacji Komendy i Komisariatów Policji wprowadzonego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Budynek charakteryzuje się nowoczesną bryłą, ma ponad 2000 m² powierzchni użytkowej i spełnia standardy obowiązujące w wymiarze krajowym i europejskim. To siedziba policji na miarę XXI wieku. Podczas oficjalnego otwarcia nowej komendy również chętni mieszkańcy mogli zwiedzić budynek.

Dalsza część obchodów policyjnego święta odbyła się w sali konferencyjnej Zespołu Elektrowni Dolna Odra. Podczas gali wręczono odznaczenia oraz awanse na kolejne stopnie policyjne.

(akme)

Fot. archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

moro
2016-07-23 18:10:29
To już nie są stróże prawa tylko stróże sukienkowych. Podobno mamy rozdział Kościoła od Państwa. Właśnie to widać na załączonych zdjęciach. Za rządów PIS jak widać wszelkie uroczystości zaczynają się od mszy świętej. Czy aby przyjąć się do pracy muszę przedstawić zaświadczenie od proszczoba a potem aby pracę rozpocząć najpierw się pomodlić. Nie myślałem, że w XXI w. w Polsce będzie średniowiecze.
patrząc z boku
2016-07-23 13:50:58
a czy w ostatnim czasie jakakolwiek uroczystość może się odbyć bez księdza, i apelu Smoleńskiego??
O co chodzi
2016-07-23 11:16:52
Prawie na każdym zdjęciu ksiądz

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA