wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Policja świętowała

Policja świętowała [GALERIA]

Policja świętowała
Data publikacji: 2016-07-23 10:27
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:08
Wywietleń: 346 145383

Wojewódzkie Obchody Święta Policji, które odbyły się w Gryfinie, rozpoczęły się w piątek (22 lipca) mszą św. w kościele pw. Narodzenia NMP odprawioną w intencji zachodniopomorskich policjantów. Po nabożeństwie celebrowanym przez arcybiskupa Andrzeja Dzięgę, pododdziały policji, orkiestra oraz zaproszeni goście przemaszerowali ulicami miasta w stronę nowej Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie nowo wybudowanej siedziby gryfińskich funkcjonariuszy.

W maju ubiegłego roku uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej komendy; wcześniej, w 2013 r. podpisano list intencyjny w sprawie budowy obiektu. Powstanie nowej siedziby komendy było koniecznością, bo dotychczasowa była już mocno zniszczona. Funkcjonariusze pracowali w małych, niefunkcjonalnych i ciasnych pomieszczeniach. Obecna komenda gryfińskich policjantów prezentuje się okazale. Fundusze na budowę obiektu najnowszej generacji pozyskane zostały ze środków Programu Standaryzacji Komendy i Komisariatów Policji wprowadzonego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Budynek charakteryzuje się nowoczesną bryłą, ma ponad 2000 m² powierzchni użytkowej i spełnia standardy obowiązujące w wymiarze krajowym i europejskim. To siedziba policji na miarę XXI wieku. Podczas oficjalnego otwarcia nowej komendy również chętni mieszkańcy mogli zwiedzić budynek.

Dalsza część obchodów policyjnego święta odbyła się w sali konferencyjnej Zespołu Elektrowni Dolna Odra. Podczas gali wręczono odznaczenia oraz awanse na kolejne stopnie policyjne.

(akme)

Fot. archiwum

Policja świętowała Policja świętowała Policja świętowała Policja świętowała Policja świętowała Policja świętowała Policja świętowała Policja świętowała Policja świętowała Policja świętowała Policja świętowała Policja świętowała Policja świętowała Policja świętowała Policja świętowała Policja świętowała

Komentarze

moro
To już nie są stróże prawa tylko stróże sukienkowych. Podobno mamy rozdział Kościoła od Państwa. Właśnie to widać na załączonych zdjęciach. Za rządów PIS jak widać wszelkie uroczystości zaczynają się od mszy świętej. Czy aby przyjąć się do pracy muszę przedstawić zaświadczenie od proszczoba a potem aby pracę rozpocząć najpierw się pomodlić. Nie myślałem, że w XXI w. w Polsce będzie średniowiecze.
2016-07-23 18:10:29
patrząc z boku
a czy w ostatnim czasie jakakolwiek uroczystość może się odbyć bez księdza, i apelu Smoleńskiego??
2016-07-23 13:50:58
O co chodzi
Prawie na każdym zdjęciu ksiądz
2016-07-23 11:16:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy