Piątek 20 maja 2022r. 
REKLAMA

Policja zatrzymała złodziei zielonego ferrari z Mielna [FILM]

Data publikacji: 2020-09-30 19:04
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-20 21:52
Policja zatrzymała złodziei zielonego ferrari z Mielna
 
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy dopuścili się kradzieży wartego ponad milion złotych ferrari. Cała trójka już została tymczasowo aresztowana i usłyszała zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

W dniu 2 sierpnia 2020 roku około godziny 13:00 z terenu Ośrodka Wypoczynkowego w Mielnie został skradziony pojazd marki Ferrari 488 Spider o wartości ponad miliona złotych. Policja o tym zdarzeniu została powiadomiona tego samego dnia, kilka godzin później, gdy pracownicy Ośrodka zauważyli brak samochodu na posesji. Od tego momentu zaczęły się intensywne czynności operacyjne i ustalenia kryminalnych z koszalińskiej komendy.

Policjanci natychmiast zabezpieczyli wszystkie możliwe monitoringi, które przeglądali, aby ustalić kierunek, w którym złodziej odjechał skradzionym ferrari. Z uwagi na fakt, że pojazd był bardzo charakterystyczny ustalili, że przemieszczał się on w kierunku Trójmiasta a potem Warmii i Mazur. Finalnie, z zapisów kamer wynika, że skradzione ferrari opuściło Polskę. "Należy podkreślić, że do poczynionych ustaleń przyczyniła się też aktywna postawa pokrzywdzonego, internautów, świadków oraz mediów, których spostrzeżenia i informacje były niezwłocznie weryfikowane" - podkreśla w komunikacie policja.

Kradzież Ferrari

                    Moment kradzieży zarejestrowały kamery (film po kliknięciu w zdjęcie). 

Kolejne ustalenia policjantów przyczyniły się do wytypowania osób, które mały związek z kradzieżą wartego ponad milion złotych pojazdu. Czynności związane z ich zatrzymaniem zostały przeprowadzone równolegle na terenie województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego i mazowieckiego. Jednego dnia kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 i 29 lat oraz 20-letnią kobietę. To mieszkańcy województwa mazowieckiego i warmińsko- mazurskiego, wcześniej karani za dokonywanie przestępstw. Z uwagi na wcześniejsze ustalenia koszalińskich kryminalnych zatrzymanie jednego z mężczyzn realizowali policjanci Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Szczecinie. W zajmowanych przez nich pomieszczeniach jak również w samochodach, którymi się poruszali, policjanci ujawnili narkotyki, gotówkę oraz sprzęt służący do kradzieży pojazdów. Zatrzymane osoby przewieziono do Koszalina.                  

Prokurator Rejonowy w Koszalinie, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem procesowym i wykonaniu czynności procesowych z zatrzymanymi osobami wystąpił do Sądu Rejonowego w Koszalinie z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd Rejonowy w Koszalinie środek ten zastosował. W sprawie podejmowane są dalsze czynności zmierzające przede wszystkim do odzyskania skradzionego pojazdu.

oprac. (mj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

koneser
2020-10-20 21:46:56
no i ślepy kondziu nie zarobi na częściach.
cała Polska
2020-10-01 12:20:39
jakim cudem opuścił strzeżony parking ?? a jakim cudem przejechał przez granicę to już parodia, to państwo działa tylko teoretycznie, te służby sa totalnie niepotrzebne i bezuzyteczne
entuzjasta
2020-10-01 12:18:08
Jeśli ktoś chce jeździć tak drogim autem po biednym kraju, powinien do jego ochrony zatrudniać ochroniarza. Na monitoringu widać opanowanie i profesjonalizm złodziei.
beli
2020-10-01 10:01:44
Jakim cudem skradzione auto opuściło granicę PL ... ?
Brawo Policja
2020-09-30 23:00:41
No to sie Ferrari-owcy "przewiezli" !!! A ta budka od pilnowania byla pusta...?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA