Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Ukradli pojazd w Niemczech – wpadli w Zachodniopomorskiem

Data publikacji: 2020-02-26 12:52
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-28 02:26
Ukradli pojazd w Niemczech – wpadli w Zachodniopomorskiem
 

Ford został skradziony w Niemczech, a w kilka godzin później odzyskano go po interwencji polskich policjantów na drodze S-3 w powiecie myśliborskim. Sprawca kradzieży wraz z pilotującym go znajomym został zatrzymany po krótkim pościgu. Obaj na trzy miesiące trafili do aresztu.

Ford Kuga na niemieckich tablicach rejestracyjnych, o wartości ok. 75 tysięcy złotych, został skradziony w nocy z 21/22 lutego 2020 r. z terenu Niemiec.

Pościg za złodziejem 

Informacja o takim zdarzeniu trafiła do będącego poza służbą policjanta z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KWP w Szczecinie, który jechał w sobotę rano drogą S-3. Właśnie na tej trasie zobaczył opisanego jako kradziony forda i „pilotujące” go inne auto. Po potwierdzeniu informacji o tym, że samochód pochodzi z kradzieży policjanci z Myśliborza w okolicach węzła Renice postanowili zatrzymać kierującego fordem do kontroli. Kierowca nie zatrzymał się i pojechał wraz z pilotującym do samochodem dalej w kierunku Gorzowa.

Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali obu kierujących. Kradzionym fordem jechał 22-letni mieszkaniec powiatu polickiego, natomiast drugim samochodem 36-latek. Obaj byli wcześniej notowani za liczne przestępstwa.

Usłyszeli zarzuty

Następnego dnia w Komendzie Powiatowej Policji w Myśliborzu mężczyźni usłyszeli zarzuty.

22-latkowi przedstawiono dwa zarzuty: kradzieży pojazdu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Jego pomocnik także usłyszał zarzut kradzieży pojazdu oraz posiadania środków odurzających.

Policjanci z Myśliborza po zgromadzeniu materiału dowodowego całość materiałów przekazali do Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie sprawców. Sąd po zapoznaniu się ze sprawą przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec mężczyzn trzy miesiące aresztu.

Za opisane przestępstwa może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(ip)

Fot. Policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Lala
2020-02-28 00:26:01
Brawo Myślibórz,jeszcze film o tym nakręcą!!!
Dobrusia
2020-02-27 22:32:59
Powinni strzelać ,a wokół Myśliborza są lady ,no i mógłby dzik się pojawić ,a za zabicie człowieka ,mówiąc że myśli się że to dzik ,to nie ma żadnej kary w Polsce ,!! Można zabijać bezkarnie ,a tak za kradzież auta 10 lat więzienia.
-
2020-02-26 13:09:08
I jaki jest sądzenia takich, którzy już wcześniej mieli coś na sumieniu?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ