wtorek, 25 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Policja podsumowała ferie. Mniej wypadków, więcej pijanych

Policja podsumowała ferie. Mniej wypadków, więcej pijanych

Policja podsumowała ferie. Mniej wypadków, więcej pijanych
Data publikacji: 2019-02-11 16:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:32
Wywietleń: 695 375346

Ferie w regionie dobiegły końca i tym samym uczniowie z województwa zachodniopomorskiego zakończyli okres zimowego wypoczynku. W tym czasie na drogach naszego regionu było mniej wypadków niż przed rokiem, ale policja zatrzymała więcej kierowców po alkoholu.

Ogólnopolskie działania "Bezpieczne Ferie 2019" nadal trwają, jednak zachodniopomorscy policjanci podsumowują czas wypoczynku dla dzieci i ich rodzin w naszym regionie. Nie tylko czuwali nad bezpieczeństwem na drogach, ale także brali udział w spotkaniach i imprezach profilaktycznych organizowanych dla wypoczywających dzieci. W porze zimowego wypoczynku pod szczególnym nadzorem są zamarznięte akweny i oczka wodne. Kontrolowane są również miejsca rekreacyjne, gdzie w czasie wolnym spędzają czas rodziny z dziećmi i młodzież.

- Sytuacja na drogach w liczbie wypadków wygląda lepiej jak w ferie w przednim roku. Od 28 stycznia do 10 lutego 2019 odnotowaliśmy 25 wypadków, w których 34 osoby zostały ranne, a 4 ponosiły śmierć. W ubiegłoroczne ferie doszło do 34 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 35 osób zostało rannych - informuje kom. Mirosława Rudzńska.

Policjanci ruchu drogowego ujawnili blisko 140 kierowców po alkoholu oraz ponad 30 kierujących pod wpływem środków odurzających.

W całym województwie mundurowi skontrolowali 165 autobusów wyjeżdżających na wypoczynek. Jeden autobus nie został dopuszczony do dalszej jazdy. Zatrzymany został też jeden kierowca, który chciał wyruszyć w podróż pod wpływem alkoholu.

W czasie kontroli na drogach 640 kierowcom zostały zatrzymane dowody rejestracyjne pojazdów, a za rażące złamie przepisów ponad 140 kierowców utraciło prawo jazdy.

(k) 

Fot. arch.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

kondolencje

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie