Niedziela 22 maja 2022r. 
REKLAMA

Policja podsumowała ferie. Mniej wypadków, więcej pijanych

Data publikacji: 2019-02-11 16:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:32
Policja podsumowała ferie. Mniej wypadków, więcej pijanych
 

Ferie w regionie dobiegły końca i tym samym uczniowie z województwa zachodniopomorskiego zakończyli okres zimowego wypoczynku. W tym czasie na drogach naszego regionu było mniej wypadków niż przed rokiem, ale policja zatrzymała więcej kierowców po alkoholu.

Ogólnopolskie działania "Bezpieczne Ferie 2019" nadal trwają, jednak zachodniopomorscy policjanci podsumowują czas wypoczynku dla dzieci i ich rodzin w naszym regionie. Nie tylko czuwali nad bezpieczeństwem na drogach, ale także brali udział w spotkaniach i imprezach profilaktycznych organizowanych dla wypoczywających dzieci. W porze zimowego wypoczynku pod szczególnym nadzorem są zamarznięte akweny i oczka wodne. Kontrolowane są również miejsca rekreacyjne, gdzie w czasie wolnym spędzają czas rodziny z dziećmi i młodzież.

- Sytuacja na drogach w liczbie wypadków wygląda lepiej jak w ferie w przednim roku. Od 28 stycznia do 10 lutego 2019 odnotowaliśmy 25 wypadków, w których 34 osoby zostały ranne, a 4 ponosiły śmierć. W ubiegłoroczne ferie doszło do 34 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 35 osób zostało rannych - informuje kom. Mirosława Rudzńska.

Policjanci ruchu drogowego ujawnili blisko 140 kierowców po alkoholu oraz ponad 30 kierujących pod wpływem środków odurzających.

W całym województwie mundurowi skontrolowali 165 autobusów wyjeżdżających na wypoczynek. Jeden autobus nie został dopuszczony do dalszej jazdy. Zatrzymany został też jeden kierowca, który chciał wyruszyć w podróż pod wpływem alkoholu.

W czasie kontroli na drogach 640 kierowcom zostały zatrzymane dowody rejestracyjne pojazdów, a za rażące złamie przepisów ponad 140 kierowców utraciło prawo jazdy.

(k) 

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA