Czwartek, 23 maja 2024 r. 
REKLAMA

Police się mobilizują dla Ingi. Dziewczynka potrzebuje bardzo drogiego leku (akt. 1)

Data publikacji: 06 grudnia 2020 r. 16:53
Ostatnia aktualizacja: 07 stycznia 2021 r. 21:34
Police się mobilizują dla Ingi. Dziewczynka potrzebuje bardzo drogiego leku
 

Czteromiesięczna Inga Niedźwiecka z Przęsocina (gmina Police) potrzebuje bardzo drogiego leku. Dwa tygodnie temu jej rodzice usłyszeli diagnozę: rdzeniowy zanik mięśni - SMA. Każdy dzień teraz to walka o zdrowie i życie dziewczynki. W niedzielę mieszkańcy Polic przy ul. Zamenhofa zapraszali do udziału w wyzwaniu: milion bombek dla Ingi.

Nadzieję dla dziecka daje terapia genowa. Ale nieosiągalna dla rodziców, bo koszt potrzebnego leku to ponad 9 milionów złotych.

A tutaj jeszcze liczy się czas.

- U Ingi choroba rozwija się niezwykle szybko. Za szybko. Wciąż mam wrażenie, że ponosimy konsekwencje zbyt późnej diagnozy… Inga mimo rehabilitacji, przez osłabione mięśnie, nienaturalnie wygina rączki, a jej plecki są wykrzywione. Mogą się już nigdy nie wyprostować, a to spowoduje wiele problemów - początkowo z rozwojem ruchowym, ale może też wpłynąć na oddychanie – pisze na portalu zbiórki mama Ingi.

Na szczęście z pomocą ruszają inni. W Policach mobilizuje się lokalna społeczność – wystartowały licytacje i inne akcje, które mogą pomóc w spełnieniu największego teraz marzenia rodziców Ingi. Do zebrania jest ogromna kwota. Ale nie może się nie udać. 

Zbiórka na portalu siepomaga.pl też już wystartowała. Ingę można również wesprzeć przez udział w licytacjach na Facebooku.

Milion bombek dla Ingi

W niedzielny (6 grudnia) wieczór na skwerze przy ul. Zamenhofa w Policach mieszkańcy Polic, wśród nich społecznicy, urzędnicy, samorządowcy, zapraszali do udziału w wyzwaniu: milion bombek dla Ingi. Wystarczy opisać bombkę imieniem dziewczynki, wpłacić na jej konto 10 złotych i nominować do takiego gestu kolejne osoby. Takie wyzwanie rzucił lokalny dziennikarz – Gracjan Broda.

Milion bombek dla Ingi Niedźwieckiej z Przęsocina

- Przyszliśmy tu w wiadomej sprawie: milion bombek dla naszej kochanej Ingusi – mówił Andrzej Rogowski, lokalny społecznik i samorządowiec. - Jeżeli każdy z nas przekaże 10 złotych za tę bombkę, to w ciągu niespełna kilku dni będziemy mieli 10 milionów. I więcej nie potrzebujemy.

Samorządowcy, wśród nich burmistrz Władysław Diakun, nominowali m.in. prezydentów największych polskich miast.

(sag)

Fot. siepomaga.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Na zawsze razem
2021-01-07 20:52:57
Cześć jeszcze 8.5miliona na dzien 07 styczeń dla ingi bardzo duzo pomagajcie a nie komentujcie jeden SMS to jedna gwiazdka z nieba
Ja
2020-12-22 22:31:36
Fajnie a co nato gmina 1000 bombek jest 10 tyś zetek przyokazji ustrojowe miasto prawda
Do...@No to
2020-12-08 21:06:14
No to ty "rzekomo "madrzejszy i ko-lejny matolku" po-zbierajcie... sobie Sami !!!
@No to...
2020-12-08 13:20:23
Temat jest poważny, a ty bardziej matolskiego komentarza nie mogłeś wstawić, tępy troglodyto.
No to...
2020-12-07 21:39:02
Zwrocic sie szybko do Owsiaka i jego Orkiestry - gdyz Oni na Swieta zarabiaja i zbijaja Miliooony...!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA