Piątek 03 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Pokaż nam swój Szczecin!

Data publikacji: 2017-11-04 08:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:54
Pokaż nam swój Szczecin!
 

Szykuje się gratka dla dzieci w różnym wieku. To konkurs plastyczny ph. "Moje ulubione miejsce w Szczecinie". Okaże się, który zakątek miasta upodobali sobie najmłodsi i ci trochę starsi szczecinianie.

Czy będzie nim "wyjątkowa filharmonia, tajemniczy zamek, urokliwe bulwary i nowoczesny port jachtowy" czyli miejsca, które chętnie odwiedzają mieszkańcy i turyści", pyta retorycznie Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy miasta ds. żeglarstwa i turystyki. 

Konkurs plastyczny organizowany przez Żeglugę Szczecińską skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, zarówno ze Szczecina, jak i mieszkających tuż za naszą zachodnią granicą – w Meklemburgii - Pomorzu Przednim. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci w wieku od 3 do 6 oraz od 7 do 15 lat.

- Zadaniem w konkursie jest wykonanie pracy plastycznej, dowolną techniką, w której autor lub autorka zaprezentują swoje ulubione miejsce w Szczecinie. Może być to zarówno plac zabaw, park, pobliskie podwórko, jak również budynek filharmonii, Różanka czy Wały Chrobrego - zachęca Tomasz Owsik-Kozłowski. - Zdajemy sobie sprawę, że o gustach się nie dyskutuje, dlatego chętnie przyjmiemy każdą pracę, która prezentuje dowolny skrawek naszego miasta. Warunkiem jest zachowanie płaskiego formatu pracy (A4).

Autor najlepszej pracy z każdej kategorii wiekowej otrzyma bon dla dwóch osób do szczecińskiego parku trampolin oraz voucher na 2-godzinny rejs motorówką w sezonie 2018. W konkursie przewidziano również wyróżnienia, których laureaci otrzymają pamiątkowe upominki.

Prace można nadsyłać lub złożyć osobiście do 30 listopada w siedzibie Żeglugi Szczecińskiej, ul. Jana w Kolna 7, 71-603 Szczecin lub w RAA Mecklenburg-Vorpommern e. V., Agnieszka Misiuk, Marktstraße 4 (Bürgerhaus), 17321 Löcknitz.

Organizator zapowiada, że wszystkie nadesłane prace wystawione zostaną w dawnej alei kwiatowej podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w grudniu tego roku.

- Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 16 grudnia 2017 roku. Do publicznej wiadomości podane zostaną na stronie internetowej www.zegluga.szn.pl. Tam znajduje się także regulamin konkursu - informuje rzecznik.

(kl)

Na zdjęciu: Tak kilka lat temu dzieci widziały Szczecin. Praca jest owocem jednego z konkursów plastycznych.

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA